Birma: Po burzy gradowej poniosło śmierć 14 osób i setki zwierząt

Gwałtowne burze, którym towarzyszyły opady gradu wielkości piłek golfowych oraz ulewne opady deszczu w Birmie, doprowadziły do śmierci co najmniej 14 osób oraz setek zwierząt oraz zniszczyły wiele budynków – donosi AFP. Nawałnice nawiedziły kraj w piątek i sobotę po tygodniach regularnego upału, z temperaturami powyżej 40 st. C.

„Z tego, co wiemy, zginęło 14 osób, a 7500 domów zostało zniszczonych w trakcie tych dni” – powiedział Phyu Lei Lei Tun, dyrektor z Ministerstwa Opieki Społecznej, Pomocy i Przesiedleń, dodając, że liczba ofiar niepogody może jeszcze wzrosnąć.

burza

Dziesięć osób zginęło w miejscowości Ya Ta Yauk w środkowym regionie Mandalay po wystąpieniu błyskawicznej powodzi. Nawałnice siały spustoszenia również w innych regionach, m.in.: Sagaing i Magway a także w stanach: Shan i Chin.

Zdjęcia oraz materiały telewizyjne pokazały ogromny grad, który rozbijał się po zalanych wodą ulicach, a także przedziurawiane dachy domów, gdy mieszkańcy szukali schronienia.

„Zaczęłam się obawiać, gdy wyjrzałam przez okno i zobaczyłam silny wiatr, ulewny deszcz i grad” – Yin Myo, mieszkanka Mandalay, powiedział AFP. „Niektóre gradziny były tak duże jak piłki golfowe, najczęściej o wielkości kostki lodu, jakie umieszczamy w napojach” – dodała, mówiąc, że dom ciotki została uszkodzony.

Gwałtowne burze, które uderzyły w Birmię, nadeszły po okresie wielotygodniowej suszy, z jaką od wielu miesięcy zmaga się wiele krajów Azji Południowo-Wschodniej.

źródło: krolowa-superstar
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ed Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ed
Gość
ed

Czas konca tego systemu jest bliski