Birma: Opad gradu mogący zabić ludzi

Grad wielkości piłek tenisowych spowodował chaos w Birmie. Olbrzymie lodowe kamienie zniszczyły domy, drzewa i samochody, podczas gdy ludzie próbowali schronić się przed żywiołem, gdzie tylko się dało, by nie otrzymać bolesnego uderzenia ze strony gradu.

Jeden z przerażonych mieszkańców Birmy postanowił nakręcić film, który następnie opublikował na YouTubie. Na początku można spostrzec, jak pojedyncze kule gradowe odbijają się od ziemi. Jednak w miarę, gdy burza jest coraz bliżej, słychać głośne krzyki ludzi.

W pewnym momencie na filmie przybliżono skalę szkód, jaki spowodował żywioł. Grad jest tak duży, że pozostawia dziury w ziemi. Słychać głośne dudnienie, gdy lodowe kule rozbijają się o dachy domów w pobliżu.

grad

Nie ma doniesień o ofiarach tego ogromnego gradobicia. Jednak w kwietniu przez Birmę przetoczyła się podobna burza, a z nieba spadały kawałki lodu o średnicy 10 cm. Z powodu nawałnicy osiem osób zginęło, a tysiące budynków zostało zniszczonych.

Urzędnicy twierdzą, że co najmniej 1.700 pagody zostały uszkodzone przez silne wiatry w południowobirmańskim stanie Shan – donosi AFP.

źródło: krolowa-superstar
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o