Boeing opatentował pole siłowe!

pole siłowe Boeing

Energetyczne pole siłowe, rodem z filmów sci-fi wydawało się jedną z tych niemożliwych do zrealizowania w najbliższym czasie koncepcji. Okazuje się jednak, że firma Boeing znudziła się czekaniem i właśnie opatentowała coś, co można nazwać polem siłowym.

pole siłowe Boeing

Patent złożony przez firmę Boeing opisuje „metodę i system tłumienia fal uderzeniowych za pomocą łuku elektromagnetycznego”. Czyli pole siłowe, które będzie w stanie ochronić nas przed falą uderzeniową powstałą na skutek użycia np materiałów wybuchowych.

pole siłowe Boeing

pole siłowe Boeing

Boeing zamierza produkować sprzęt dla wojska, stąd też ilustracja dołączona do patentu przedstawia samochód HMMWV, czyli popularnego Humvee. Taki pojazd zostałby wyposażony w specjalne czujniki, zdolne do błyskawicznego wykrywania pobliskich eksplozji. Po wykryciu eksplozji, w jej stronę system emitowałby silne impulsy laserowe, które jonizowałyby powietrze, tworząc w ten sposób pole plazmowe. Gęstość takiego pola ma pozwolić na odbicie, lub znaczne zmniejszenie siły nadchodzącej fali uderzeniowej.

Pojazdy lub budynki, na których zainstalowanoby system Boeinga nadal byłyby narażone na uszkodzenia bezpośrednie, czyli uderzające odłamki, etc – jednak z tym, w większości przypadków,powinien poradzić sobie pancerz, montowany na pojazdach wojskowych.

Znany YouTuber, PatentYoga zdążył już nawet przygotować nagranie, na którym bardzo filmowo wyjaśnia sposób działania nowego systemu Boeinga:

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o