Bojownicy Państwa Islamskiego mają zamiar podbić Europę w ciągu 5 lat

ISIS mapa

Terroryści Państwa Islamskiego obecnie działający w Iraku, Syrii i Libanie zaprezentowali pięcioletni plan na rozszerzenie swojej kontroli w Europie i nie tylko.

Abu Bakr al-Bagdadi w odezwie do swoich zwolenników mówi, że „po całkowitym zwycięstwie” w Iraku, a także w Syrii, skieruje swoje zaangażowanie właśnie w stronę Europy. Zwrócił się też do ekstremistów, którzy już wcześniej brali udział w operacjach wojskowych i terrorystycznych, aby teraz zajęli się werbunkiem ochotników do przyszłych działań właśnie na terenie Europy. Co więcej, ogłosił się on także następcą proroka Mahometa.
Terrorystyczni bojownicy planują rozszerzyć swoją pierwszą część tzw kalifatu islamskiego w Europie Wschodniej, w tym w Rumunii, Bułgarii i Grecji, a następnie podbić odległą Austrię
ISIS mapa
SIL zamieścił również w internecie film w którym grozi inwazją i podbojem Hiszpanii.

Minutowy materiał filmowy pokazuje dwóch hiszpańskojęzycznych mężczyzn mówiących, że Hiszpania to kraj ich przodków i że są oni gotowi na śmierć za ich rodzące się państwo islamskie.

Mężczyźni dodali również, że ISIL nie zatrzyma swoich podbojów wyłącznie na Hiszpanii i zamierza rozwinąć islamski kalifat na całym świecie.

W nagraniu audio rozpowszechnionym na internetowych, ekstremistycznych stronach 29 czerwca bojownicy ISIL ogłosili powstanie tzw islamskiego kalifatu-państwa, deklarując lidera terrorystycznej grupy Abu Bakr al-Baghdadi jako „kalif” i „przywódca muzułmanów na całym świecie”.

Kryzys w Iraku nasilił się 10 czerwca po tym jak bojownicy ISIL przejęli kontrole Mosulu po błyskawicznym go zdobyciu, a następnie upadku Tikritu znajdującego się 140 km (87 mil) na północy zachód od stolicy Iraku Bagdadu. Tikrit został później odbity przez Irackie Siły Zbrojne.

Zgodnie z danymi ONZ szacuje się, że od początku konfliktu w tym roku zostało już przesiedlonych 1,2 miliona osób.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Bojownicy Państwa Islamskiego mają zamiar podbić Europę w ciągu 5 lat”

 1. E TAM

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. my polacy jesteśmy biedni jak myszki w porównianiu z europą. To oni nas zniszczyli możni świata a my jesteśmy niewolnikami niby u siebie za 5 zł na godzinę , smiech na sali. gdybyśmy byli młodsi ucieklibyśmy stąd, tylko nie na zachód 😉

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. To wszystko prowokacja! Nawoływanie do wojny…i kto nawołuje, jak nie sami zainteresowani? Podczas krucjat it,p dorobili się majątków.Tak , tak…nie zabijaj, – ale kto o to dba, kiedy złoto dzwoni?
  Sami rozwalili wieże a N.Y.by mieć pretekst do zaatakowania Iraku.Hebda to też prowokacja. Teraz Francuzi chwycą za miecze i uderzą na świat Arabski. O to przecież chodzi.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. A Polska? Tu jest taka bieda, że nie chcą tutaj mieszkać, to może specjalnie wymienią rząd na lepszy i dopiero potem wejdą 😉

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.