Bomba w samolocie lecącym do Paryża. 450 osób na pokładzie

0
11

Podejrzane urządzenie znalezione w toalecie samolotu Air France okazało się być ładunkiem wybuchowym – podały kenijskie władze. Samolot lecący z Mauritiusa do Paryża około północy lądował awaryjnie w Mombasie w Kenii.

Minister spraw wewnętrznych Kenii Joseph Nkaissery powiedział, że pewna liczba pasażerów jest przesłuchiwana w sprawie podejrzanego przedmiotu. Nie ujawnił jednak, czy osoby te zostały aresztowane.

bomba

– Jesteśmy w kontakcie z Mauritiusem, żeby dowiedzieć się, jak wyglądał proces kontroli bezpieczeństwa, część pasażerów jest przesłuchiwana – powiedział Nkaissery.

Media informują, że chodzi o dwie osoby.

Linie Air France poinformowały, że wysłały do Mombasy inny samolot, by pasażerowie przerwanego lotu mogli w niedzielę późnym popołudniem dotrzeć do Paryża.

Bomba w toalecie

Jak przekazał rzecznik policji Charles Owino, o godz. 00.37 (godz. 22.37 w sobotę w Polsce) Boeing 777 francuskiego przewoźnika awaryjnie lądował na lotnisku w Mombasie.

Według niego na pokładzie samolotu znajdowało się 459 pasażerów i 14 członków załogi. Wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani.

Minister spraw wewnętrznych Kenii powiedział dziennikarzom zgromadzonym na lotnisku, że eksperci z Kenii, Francji i Mauritiusa badali urządzenie, wyniesione uprzednio z boeinga.

Bomba – jak podają media – została przejęta przez kenijską marynarkę wojenną. Ładunek zostanie zdetonowany z dala od lotniska.

Ładunek w toalecie

Samolot awaryjnie lądował w Kenii po tym, jak w toalecie znaleziono podejrzane urządzenie. Ze względów bezpieczeństwa wszystkich pasażerów ewakuowano z pokładu maszyny.

„Zajął się nimi personel lotniska w Mombasie, gdzie zostaną tymczasowo zakwaterowani” – czytamy w oświadczeniu linii lotniczych. Kenijski urząd ds. lotnictwa cywilnego poinformował, że awaryjne lądowanie francuskiego boeinga zakłóciło starty i lądowania innych samolotów na lotnisku w Mombasie.

Źródło: PAP, Reuter, tvn24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.