Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…Broń Atomowa III wojna światowa Trzecia Wojna Światowa

Bomby atomowe chronią świat przed wybuchem III wojny światowej

Im więcej broni atomowej na świecie, tym mniejsze prawdopodobieństwo „agresji USA” – pisze Contra Magazin.

Choć broń jądrowa przynosi ogromne straty i cierpienia, pozwala utrzymywać konflikty między państwami w ograniczonym zakresie, co świadczy o konkretnej „korzyści” płynącej z bomb atomowych — pisze Contra Magazin. Im więcej państw posiadaczy broni atomowej, tym mniej szans, że USA „będą okupować jakieś państwo” — uważa gazeta.

Broń atomowa to straszna broń masowego rażenia, która przynosi niewyobrażalne straty. Jest jednak w tej broni coś dobrego” — pisze dziennikarz Contra Magazin Marco Maier. „Jeśli Rosja i Chiny nie miałyby broni atomowej, Amerykanie razem ze swoimi sojusznikami już dawno by na nie napadły” — tłumaczy autor. Bez bomb atomowych Indie i Pakistan już dawno by siebie zniszczyły, a Izrael od dawna by nie istniał. Wszystko to świadczy o tym, że z broni atomowej i bomb płynie jakaś korzyść. Obecnie, w toku kryzysu irańskiego, znów zaostrzonego przez USA, może się wydawać, że Iran i Arabia Saudyjska znów powinny pracować nad swoją bronią atomową. Te dwa państwa mogą wpędzić cały Bliski Wschód w wojnę, która może doprowadzić do trzeciej wojny światowej.

Przypuszczalna ilość głowic jądrowych
Przypuszczalna ilość głowic jądrowych

W tym sensie hasło „broń atomowa dla wszystkich” powinno wybrzmiewać na całej Ziemi — uważa autor materiału. Dzięki temu konflikty takie jak te pomiędzy Indiami i Pakistanem, Indiami i Chinami, będą mieć bardzo ograniczony zakres, na przykład będą przybierać postać niedużych starć na granicach. Duże kampanie wojskowe byłyby mało prawdopodobne. „I Amerykanie nie mogliby dłużej okupować jakiegokolwiek państwa” — reasumuje autor Contra Magazin.

źródło: pl.sputniknews.com

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DARIUSZSzymon Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szymon
Gość
Szymon

USA nie są agresorem, raczej zręcznym graczem globalnym. USA dokonuję bardzo skutecznej ekspansji kulturowej na cały świat przyczyniając się do powstania państwa globalnego. To USA pokonały Hitlera i zatrzymały Stalina. To USA dały niepodległość Izraelowi i przyczyniły się do upadku ZSRR i powstania UE. USA wywarły wpływ na upadek aparthaidu w RPA i rozwój demokracji w Ameryce Łacińskiej czy Korei płd. USA nie użyły broni nuklearnej w wojnie koreańskiej. Gdyby nie USA nie byłoby polskiej demokracji, Solidarności, Wałęsy i Polaka papieża. USA zaatakowało Afganistan broniąc się po zamachu 11 września, Irak bo ten zajął Kuwejt. Jeśli Kurdowi będą mieli państwo… Czytaj więcej »

DARIUSZ
Gość
DARIUSZ

Co za mózg wyprany…. same informacje z niemieckiego TVN. Do nauki zapraszam nikt nie pytał Ciebie o subiektywna opinie nie poparta żadnym faktem matole