Im więcej broni atomowej na świecie, tym mniejsze prawdopodobieństwo „agresji USA” – pisze Contra Magazin.

Choć broń jądrowa przynosi ogromne straty i cierpienia, pozwala utrzymywać konflikty między państwami w ograniczonym zakresie, co świadczy o konkretnej „korzyści” płynącej z bomb atomowych — pisze Contra Magazin. Im więcej państw posiadaczy broni atomowej, tym mniej szans, że USA „będą okupować jakieś państwo” — uważa gazeta.

Broń atomowa to straszna broń masowego rażenia, która przynosi niewyobrażalne straty. Jest jednak w tej broni coś dobrego” — pisze dziennikarz Contra Magazin Marco Maier. „Jeśli Rosja i Chiny nie miałyby broni atomowej, Amerykanie razem ze swoimi sojusznikami już dawno by na nie napadły” — tłumaczy autor. Bez bomb atomowych Indie i Pakistan już dawno by siebie zniszczyły, a Izrael od dawna by nie istniał. Wszystko to świadczy o tym, że z broni atomowej i bomb płynie jakaś korzyść. Obecnie, w toku kryzysu irańskiego, znów zaostrzonego przez USA, może się wydawać, że Iran i Arabia Saudyjska znów powinny pracować nad swoją bronią atomową. Te dwa państwa mogą wpędzić cały Bliski Wschód w wojnę, która może doprowadzić do trzeciej wojny światowej.

Przypuszczalna ilość głowic jądrowych
Przypuszczalna ilość głowic jądrowych

W tym sensie hasło „broń atomowa dla wszystkich” powinno wybrzmiewać na całej Ziemi — uważa autor materiału. Dzięki temu konflikty takie jak te pomiędzy Indiami i Pakistanem, Indiami i Chinami, będą mieć bardzo ograniczony zakres, na przykład będą przybierać postać niedużych starć na granicach. Duże kampanie wojskowe byłyby mało prawdopodobne. „I Amerykanie nie mogliby dłużej okupować jakiegokolwiek państwa” — reasumuje autor Contra Magazin.

źródło: pl.sputniknews.com

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DARIUSZSzymon Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szymon
Gość
Szymon

USA nie są agresorem, raczej zręcznym graczem globalnym. USA dokonuję bardzo skutecznej ekspansji kulturowej na cały świat przyczyniając się do powstania państwa globalnego. To USA pokonały Hitlera i zatrzymały Stalina. To USA dały niepodległość Izraelowi i przyczyniły się do upadku ZSRR i powstania UE. USA wywarły wpływ na upadek aparthaidu w RPA i rozwój demokracji w Ameryce Łacińskiej czy Korei płd. USA nie użyły broni nuklearnej w wojnie koreańskiej. Gdyby nie USA nie byłoby polskiej demokracji, Solidarności, Wałęsy i Polaka papieża. USA zaatakowało Afganistan broniąc się po zamachu 11 września, Irak bo ten zajął Kuwejt. Jeśli Kurdowi będą mieli państwo… Czytaj więcej »

DARIUSZ
Gość
DARIUSZ

Co za mózg wyprany…. same informacje z niemieckiego TVN. Do nauki zapraszam nikt nie pytał Ciebie o subiektywna opinie nie poparta żadnym faktem matole