Broń jądrowa USA w pogotowiu ze względu na kosmiczne zagrożenia

USA nadal trzymają starsze głowice jądrowe, aby w razie potrzeby wykorzystać je do ochrony naszej planety

We wrześniu ubiegłego roku USA i Rosja zawarły umowę o współpracy i badaniach mających na celu sprawdzenie, jak przy pomocy broni jądrowej ochronić Ziemię przez asteroidami. Wiele wskazuje jednak na to, że to Stany Zjednoczone postanowiły zgromadzić odpowiedni arsenał.

“The Wall Street Journal” dotarł do raportu amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Jądrowego (NNSA), w którym napisano, że głowice jądrowe przeznaczone do unieszkodliwienia wciąż będą przechowywane w razie zagrożenia ze strony kosmicznych głazów.

Broń jądrowa USA w pogotowiu

Groźba katastrofy spowodowanej uderzeniem w Ziemię asteroidy na nowo przykuła uwagę naukowców, po tym jak w lutym 2013 roku nad Rosją eksplodował meteor. NASA uspokaja, że wie o 90 proc. obiektów mogących poważnie zagrozić naszej planecie w ciągu najbliższych 100 lat, jednak to nie oznacza, że należy bagatelizować problem i nie poczynić odpowiednich przygotowań.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Broń jądrowa USA w pogotowiu ze względu na kosmiczne zagrożenia”

  1. a tym czasem cos sie dzieje z ksiezycem pewnie o tym wiedza i dlatego cos majstruja https://www.youtube.com/watch?v=TPfYIEwdBic

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.