Brutalne filmy propagandowe ukazują się KAŻDEGO DNIA, aby prać mózgi obywateli Korei Północnej

Film propagandowy Korei Północnej

Ten przerażający film pokazuje, w jaki sposób reżim Kim Dzong Una próbuje powstrzymać swoich obywateli przed ucieczką do Korei Południowej.

Zdumiewający klip z północnokoreańskiego państwa ostrzega widzów przed zepsuciem, pokazując Koreę Południową jako biedny kraj, w którym ludzie spotykają się z gwałtownymi bandytami, bezlitosnymi złodziejami i pewną bezdomnością.

Scena pochodzi z filmu propagandowego z 1992 roku „Nation and Destiny”film został nakręcony na zlecenie Kim Dzong Ila –  tatę Kim Dzong Una i był puszczany we wszystkich 200 kinach w kraju, dwa razy dziennie przez dziewięć lat!

Materiał filmowy pojawił się ponownie w kinach, gdy pojawiły się informacje o ostatniej dezercji żołnierza Korei Północne.

„Nation and Destiny” jest podobno największym hitem Korei Północnej, który został pokazany rekordowo milion razy.

Sukces był możliwy tylko dlatego, że Kim Dzong Il zażądał, aby film był wyświetlany 110 000 razy w roku, 10 000 razy w miesiącu, 300 razy dziennie przez cały okres, w którym rządził.

Film propagandowy Korei Północnej

W filmie młody architekt z Pjongjang, zwany In Hyok, udaje się do Korei Południowej, by podjąć pracę pod koniec lat siedemdziesiątych.

Ale po przybyciu do zubożałego Seulu, zostaje zmuszony do przetrwania na ulicach.

Na początku trzyminutowego klipu południowokoreański mężczyzna bezlitośnie bije kieszonkowca, który próbował ukraść portfel – rzucając go na ziemię i kopiąc go, aż zacznie krwawić.

Podczas gdy przemoc w filmie się nasila, Korea Południowa jest przedstawiana jako kraj, w którym ludzie troszczą się tylko o swoje życie i przyjemności.

Co gorsza, gdy w Hyok próbuje przerwać walkę, spotyka go dalsza przemoc przez lokalnego policjanta.

Ponieważ w mieście nie ma miejsc pracy ani zakwaterowania, In Hyok zmuszony jest spać na ulicach – otoczony wieloma bezdomnymi, którzy są w takiej samej sytuacji jak on.

Ale kiedy bezdomni mieszkańcy Korei Południowej zdają sobie sprawę, że jest przybyszem z Korei Północnej, natychmiast próbują ukraść jego dobytek,grożą mu biczowaniem, chyba że odejdzie.

Klip kończy się gdy In Hyok śpiewa dziwaczną piosenkę, w której lamentuje będąc na południu i pragnie powrotu do swojej ojczyzny.

W serwisie YouTube można znaleźć cały film
źródło: www.dailystar.co.uk

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o