Brytyjczycy tworzą obozy koncentracyjne dla radykalnych islamistów? Decyzje już zapadły!

I stało się! Brytyjczycy tworzą pierwsze obozy koncentracyjne dla radykalnych islamistów. Wielu polskich ekspertów pytało, kiedy to nastąpi od lat i stało się teraz właśnie. Czyżby tak chcieli sobie radzić z nielegalnymi imigrantami, którzy chcą zniszczyć świat zachodu?

Wlk. Brytania tworzy specjalne więzienne oddziały dla radykałów islamskich. Będą oni izolowani, by nie namawiać współwięźniów do przyjęcia ekstremistycznej ideologii.

Brytyjskie media już ochrzciły pierwszy taki oddział, stworzony w Durham na północy Anglii, mianem „więzienia dżihadowego”.

Oficjalnie służby więzienne nie podają informacji, kto się w nim znajdzie, ale według części mediów ma to być Michael Adebolajo, który w 2013 r. zamordował w biały dzień żołnierza Lee Rigby’ego w dzielnicy Woolwich.

Według doniesień medialnych, miał indoktrynować współwięźniów. Druga osoba, to tak zwany kaznodzieja nienawiści – Anjem Choudary. To urodzony na Wyspach mężczyzna, który studiował na Uniwersytecie w Leicester i uległ gwałtownej radykalizacji, zyskując wpływy w jednej ze zdelegalizowanej już organizacji muzułmańskiej. Służby miały go na celowniku od dawna, w końcu udało się doprowadzić do jego skazania go po tym, jak na jaw wyszło nagranie, na którym wyraża poparcie dla tak zwanego Państwa Islamskiego.

Specjalne oddziały mają zająć się weryfikacją muzułmanów…

Docelowo mają zostać stworzone trzy takie oddziały. Tymczasem media na Wyspach informują, że 4,5 tys. strażników przeszło specjalne szkolenie, które pomóc ma w zidentyfikowaniu siewców ekstremizmu.

Według ekspertów, problem radykalizacji w więzieniach, to jedna z głównych przyczyn islamskiego terroryzmu na Wyspach. Ludzie często przybywają do zakładów jako drobni przestępcy, a wychodzą jako fanatycy.

Źródlo: TVP.info/IAR
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.