To był koszmar – Potężna burza nad Ankarą

Ankara Burza

Gwałtowna burza, połączona z ulewnymi opadami deszczu, przeszła w czwartek wieczorem nad stolicą Turcji – Ankarą – zamieniając ulice w rwące potoki. W drugim najbardziej zaludnionym – po Stambule – mieście Turcji doszło do gigantycznego chaosu – podaje agencja ENEX.

Oberwanie chmury nastąpiło nad Ankarą w czwartek wieczorem. Deszcz padał tak intensywnie, że wody z ulic nie były w stanie pomieścić pozapychane studzienki kanalizacyjne. W wielu dzielnicach woda osiągała wysokość 1,5 metra.

Powódź zalała także dziesiątki pojazdów i uwięziła w nich ludzi pod mostem Mamak Boğaziçi. Wielu kierowców i pasażerów zmuszonych było wejść na dach samochodów i oczekiwać na pomoc. Niektórzy walczyli z wodą o własnych siłach.

Woda zalała też jedną z największych ulic w Ankarze, gdzie dziesiątki pasażerów minibusu zostało odciętych od świata. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji strażaków nikt nie ucierpiał.

Agencja ENEX informuje, że w całym mieście w trakcie burzy ranne zostały dwie osoby. „To był koszmar. Woda była dosłownie wszędzie. Ulicą przechodził strumień wody, który zabierał ze sobą samochody i skutery” – powiedział jeden ze świadków, który nakręcił powyższy film.

Około 15 tys. mieszkańców Ankary i jego okolic zostało na kilka godzin pozbawionych prądu elektrycznego. Silny wiatr pozrywał linie i powalił drzewa. Straż pożarna i policja otrzymali setki zgłoszeń o skutkach czwartkowej nawałnicy.

Ankara Burza

Ankara Burza

Ankara Burza

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.