„Jest ich cała flota”: Pentagon odtajnia tajny program badający UFO

UFO US Navy

Pentagon od lat finansuje Program Identyfikacji Zagrożeń Przestrzeni Powietrznej, donosi The New York Times . Z kwoty 600 miliardów dolarów rocznego budżetu Departament Obrony Stanów Zjednoczonych przeznaczył 22 miliony dolarów w latach 2008-2011 na sfinansowanie tego programu, zgodnie z którym zbadano doniesienia o UFO.

Departament Obrony powiedział, że program został zamknięty w 2012 roku po pięciu latach istnienia, chociaż ludzie przyglądający się projektowi twierdzą, że istnieje on do dzisiaj, a w 2012 roku tylko przestał być finansowany przez Pentagon. Częśc programu pozostaje tajna.

Co zbadano w ramach programu?

We współpracy z Bigelow Aerospace i jego podwykonawcami, w ramach programu przygotowano dokumenty opisujące obserwacje obiektów, które poruszały się z bardzo dużymi prędkościami bez widocznych oznak napędu. Ponadto, śledczy rozmawiali z członkami służby wojskowej, którzy zgłosili, że widzieli dziwne samoloty i zbadali fizjologiczne zmiany ludzi, którzy twierdzili, że spotkali się z niezidentyfikowanymi obiektami.

Badano również filmy z niezidentyfikowanymi obiektami obserwowanymi przez pilotów amerykańskich samolotów wojskowych. Jeden z nich, odtajniony w sierpniu, pokazuje, że w 2004 roku dwa myśliwce F / A-18F ścigały biały obiekt u wybrzeży San Diego.

W nagraniu z kabiny F / A-18 Super Hornet usłyszeć można, jak jeden z pilotów powiedział, że „ tam jest ich cała flota ” w odniesieniu do statku powietrznego, otoczonego błyszczącym halo, który porusza się z bardzo dużą prędkością.

Dlaczego władze obcięły fundusze na program?

Thomas Crosson, rzecznik prasowy Pentagonu, powiedział gazecie, że „w interesie Departamentu Obrony jest wprowadzenie zmian” i ustalono, że istnieją kwestie o wyższym priorytecie, które wymagają finansowania.

Ze swojej strony, Ted Stevens i Daniel K. Inouye, byli senatorowie i wyżsi urzędnicy podkomisji ds. Wydatków obronnych, którzy również wsparli program badawczy, nie chcieli publicznych debat w Senacie na temat finansowania projektu.

Ponadto, nawet kiedy zainwestowano pieniądze rządowe, były to tak zwane „czarne” pieniądze i w tym sensie program nie różnił się niczym od innych tajnych programów finansowanych przez Pentagon.

„Science fiction jest teraz faktem naukowym”

Luis Elizondo, który twierdzi, że prowadził śledztwa dotyczące UFO w ramach programu Pentagonu do czasu jego rezygnacji w październiku tego roku, powiedział, że śledztwo wciąż trwa i że ma nawet następcę, który go zastąpił.

W raporcie na temat programu przygotowanego w 2009 r. Stwierdzono, że „to, co uważano za fantastykę naukową, jest obecnie faktem naukowym” i że jesteśmy bezbronni przed niektórymi technologiami odkrytymi podczas działania tajnego projektu.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Adminampersant Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ampersant
Gość
ampersant

Drugie wideo to dla naiwnych
odbicie na szybie jest zasłonięte przez statek jakby był on w środku cockpitu
ambient kolorów się nie zgadza, jakby ktoś połączył filmy z zupełnie różnych środowisk.
Taki materiał nie zostałby odtajniony, wywołałby szok na konferencji prasowej.
Należy podać źródło przy tak ważnych filmach.