CAŁY kraj w panice. USA może zostać sparaliżowane!

USA w panice

Blady strach padł na Stany Zjednoczone.  Władze wydały alarm, który dotyczy wszystkich Amerykanów, niezależnie od zamieszkiwanego Stanu. Amerykanie boją się o swoje jutro. Wszystko przez komunikat władz o potężnym zagrożeniu, które może przyjść w każdej chwili. Sytuacja jest poważna i może doprowadzić do groźnego konfliktu.

Mowa o cyberatakach, które nie ustają od miesięcy, ale właśnie teraz przybrały na sile. Jak ostrzegają władze w Waszyngtonie, na te narażone są szczególnie obiekty przemysłu energetycznego. Największym ryzykiem objęto elektrownie atomowe.

Cyberataki mają na celu złamanie zabezpieczeń informatycznych chroniących elektrownie atomowe. Jeżeli udałoby się im to zrobić, mogliby przejąć całkowitą kontrolę nad wszystkimi systemami tych obiektów. Wówczas powtórka z Czarnobyla byłaby o krok.

Nieoficjalnie mówi się, że za ataki odpowiadają hakerzy z Rosji. Oprócz nich jednym tchem wymienia się speców od ataków w sieci z Iranu, Chin i Korei Północnej.

Oprócz elektrowni atomowych hakerzy mają celować także w oprogramowanie statków i samolotów. Panika w USA jest na tyle duża, że część Amerykanów podarowała sobie loty samolotami. Jednak to ci mieszkający w pobliżu elektrowni atomowych boją się najbardziej o swoje bezpieczeństwo.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pacal Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pacal
Gość
Pacal

„Największym ryzykiem objęto elektrownie atomowe.”. – Proszę chętnych o wytłumaczenie możliwego sensu tego zdania bo stylistycznego w nim, nie widzę.