Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy,UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…Elektorwnia atomowa

Cały świat jest w niebezpieczeństwie z powodu katastrofy w Fukushimie

Poziom promieniowania wewnątrz uszkodzonego reaktora w elektrowni atomowej Fukushima Daiichi w Japonii osiągnął rekordową wysokość, odkąd prawie sześć lat temu doszło w niej do stopienia reaktorów. Eksperci określają ostatnie pomiary natężenia promieniowania jako „niewyobrażalne”.

Właściciel elektrowni, Tokyo Electric Power Company (TEPCO), twierdzi, że pomiary atmosferyczne we wnętrzu obudowy reaktora nr 2 wynoszą 530 siwertów na godzinę, co jest wartością znacznie przekraczającą dotychczasowe 73 siwerty na godzinę. Reaktor nr 2 jest jednym z trzech, w których doszło do wybuchu, gdy elektrownię uszkodziło ogromne trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku.

Jak donosi TEPCO, analiza najnowszych obrazów ujawniła otwór o powierzchni jednego metra kwadratowego w metalowym okratowaniu poniżej ciśnieniowego pojemnika reaktora. Za powstanie tego otworu odpowiedzialne jest prawdopodobnie paliwo jądrowe, które roztopiło się, a następnie przedostało do pojemnika po tym, jak tsunami zniszczyło system chłodzenia elektrowni Fukushima Daiichi. Również po raz pierwszy od momentu katastrofy upubliczniono obrazy przedstawiające ciemne grudy pod reaktorem nr 2. Eksperci sądzą, że tą ciemną materią są stopione uranowe pręty paliwowe emitujące promieniowanie radioaktywne.

Po sześciu latach z jakiegoś powodu natężenie promieniowania nagle osiągnęło zatrważający poziom. Może to być spowodowane tym, że więcej prętów paliwowych jest odkrytych albo wchodzą one w bliższy kontakt ze sobą, zwielokrotniając i przyspieszając konwersję masy w energię. Roztapiające się pręty zwiększają też znacząco ryzyko utworzenia krytycznej masy, która eksplodując mogłaby rozprzestrzenić śmiercionośne pierwiastki radioaktywne w atmosferze oraz w wodach gruntowych i oceanicznych. To niszczycielskie zjawisko zagraża istnieniu wszystkich form życia na północnej półkuli.

TEPCO planuje wysłać specjalnego zdalnie sterowanego robota mającego sprawdzić warunki panujące obecnie wewnątrz reaktora nr 2. Jednak tego rodzaju roboty są zaprojektowane na wytrzymanie całkowitej dawki 1000 siwertów, co oznacza, że są w stanie przetrwać niespełna dwie godziny w otoczeniu panującego tam promieniowania. Mimo to rzecznik TEPCO powiedział, że zarejestrowane obrazy dostarczą bardzo użytecznych informacji na temat warunków panujących aktualnie w środku reaktora.

To niezwykle intensywne promieniowanie bardzo utrudnia zadanie tysiącom robotników zaangażowanych w wyłączanie elektrowni, które może potrwać około 40 lat. Co więcej, lekarze nigdy nie mieli do czynienia z takim poziomem radioaktywności w swojej pracy.

Siwert jest jednostką promieniowania. Dawka zaledwie 0,1 siwerta znacząco zwiększa ryzyko nowotworu. Dawka jednego siwerta wystarczy do wywołania choroby popromiennej, nudności, bezpłodności, wypadania włosów i powstania zaćmy. Wystawienie na działanie 5 siwertów może zabić połowę ludzi w ciągu miesiąca, natomiast dawka 10 siwertów może okazać się śmiertelna w czasie kilku tygodni.

Po sześciu latach TEPCO razem ze swoimi partnerami biznesowym: w Fukushima Daiichi wciąż nie ustalił położenia i stanu roztopionego paliwa w trzech najbardziej uszkodzonych reaktorach atomowych. Nawet jeśli uda się oczyścić gruzowisko, odzyskać pręty paliwowe i przejąć ponownie kontrolę nad zachodzącymi reakcjami jądrowymi, skażenie tamtego terenu może trwać setki tysięcy lat.

źródło: wolna-polska

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GMO to ZŁOkerianikifadiaDziadPAN WA23EE Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
GMO to ZŁO
Gość
GMO to ZŁO

Przynajmniej spożywki z okolic nie trzeba dodatkowo napromieniowywać bo jest naturalnie zabezpieczona.

Dziad
Gość
Dziad

Admin nie opublikuje komentarza z wykresami? Od miesiecy omija temat…

PAN WA23EE
Gość
PAN WA23EE

Japonia jest daleko a wiatry wieją na Polskę raczej z zachodu Europy . Spoko Polsce nic nie grozi

keri
Gość
keri

Każdy człowiek na Ziemi ma w sobie już przynajmniej kilka cząstek z Fukushimy. Ty też.
Jeśli nie nastąpi nadzwyczajna interwencja, to zagrożenie Ziemi może zamienić się w katastrofę Ziemi. Całej Ziemi. Nawet schowanie się w bunkrze nie zapewni bezpieczeństwa, chyba że bunkier będzie latał po jakiejś nieziemskiej orbicie.

SZARY CZŁOWIEK
Gość
SZARY CZŁOWIEK

http://radioactiveathome.org/map/ I NIECH MI KTOŚ POKAŻE GDZIE POMIARY TEGO ZAGROŻENIA, BO Z DETEKTORÓW WYNIKA, ŻE COS CHYBA BREDZICIE.. BO JAKOŚ NIE WIDZI MI SIĘ ŻEBY PRZEKUPILI KAŻDEGO KTO MA APARATURĘ POMIAROWĄ. WIĘC ADMINIE??

zapytaj
Gość
zapytaj

https://postimg.org/image/yk310gyrv o tutaj „tepy ch**u”. ignorancja glowna cecha nowego czlowieka bota. W Czechac widac POWOD przez ktory w lutym zniknela cala podstrona MONRAS ze strony ich PANSTWOWEJ agencji – byly tam odczyty w czasie rzeczywistym plus analiza probek na zawartosc izotopow. Chcesz dowodow to wystaw geigera za okno i zacznij sam rysowac wykres. W Polsce ostatnie dwa tygodnie ok, ale w paru miejsach Europy spadaja cuda. W Polsce najgorzej bylo okolo 28 kwietnia. Zapytaj agencje atomistyki o wykresy z ostatniego pol roku. Najlepiej sztucznych czastek beta, jak to mierza w Holandii. Zapytaj, co przyszlo razem z jodem w lutym (zapytaj… Czytaj więcej »

keri
Gość
keri

Szary cieniu człowieka bez głowy, strona, którą podałeś jest zawsze na zielono, bo to jest strona dla takich jak Ty. Polska Agencja Atomistyki też swego czasu podawała mapkę i też zawsze wszędzie na zielono, gdyż ta Agencja nie zajmuje się monitorowaniem tylko maskowaniem zagrożeń.
TEPCO od 6 lat twierdzi, że wszystko jest w normie, tak bardzo w normie, że w nawet w Europie wieloktotnie została norma podniesiona. Widzisz, dla Ciebie to nie kwestia wartości liczbowej, tylko podniesienia normy. Norma podniesiona 1000 razy i już wszędzie na zielono a Ty się naśmiewasz z tych, którzy patrzą na wartości.

keri
Gość
keri

Trzęsienie Ziemi i tsunami nie spowodowały WYBUCHU elektrowni! Spowodowały zniszczenia.
Wybuch nastąpił znacznie później, po tym jak z pomocą przybyli usrańcy.