Chaos komunikacyjny w Wielkiej Brytanii. Wiatr osiągnął prędkość 212 km/h

Podmuch wiatru o prędkości 212 km/h odnotowano w piątek na górze Cairngorm, gdy gwałtowna burza Gertruda przetacza się przez kraj, wywołując chaos komunikacyjny i liczne przerwy w dostawach prądu elektrycznego – podaje The Telegraph.co.uk.

Silny wiatr, intensywne opady deszczu i śniegu oraz oblodzenia spodziewane są w piątek w wielu regionach Wielkiej Brytanii, a 13 tys. gospodarstw już zostało pozbawionych energii elektrycznej. Podmuchy wiatru o prędkości 146 km/h miały miejsce w rejonie South Uist, podczas gdy w Forth Bridge Road i Inverbervie w Aberdeenshire odnotowano 111 km/h.

wiatr

Mosty w Forth, Tay i Kessock pozostają zamknięte, a usługi promowe i kolejowe częściowo zawieszono. Przez cały dzień w rejonie Borders i North East w Anglii porywy mogą osiągać 110 km/h, a po południu w North Yorkshire wiatr ulegnie nasileniu – do 130 km/h.

Około 8500 nieruchomości w Szkocji straciło dostęp do energii elektrycznej z powodu burzy Gertruda.
Szkocie załogi pracują od nocy, aby ponownie przywrócić dostawy do Aberdeenshire, Perthshire, Western Isles, Skye i Oban, ale szybkość napraw awarii będzie zależeć od warunków pogodowych.

W Irlandii Północnej około 5000 gospodarstw zostało bez prądu po tym, jak silny wiatr połamał drzewa i pozrywał linie energetyczne. Służby ratownicze zostały wezwane do dwóch ciężarówek przewróconych na austostradach A96 w pobliżu Huntly i na M9 w rejonie Dunblane.

Szkocka Agencja Ochrony Środowiska (SEPA) wydała 40 ostrzeżeń powodziowych obejmujących Ayrshire, Tayside, środkowo-zachodnią część Szkocji i Highlands. „Bądź przygotowany na prawdopodobieństwo trudnych warunków drogowych i problemach w podróży, takich jak: odwołania usług promowych i zamknięcia mostów” – donosi Met Office.

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.