Chemtrails – smugi kondensacyjne zmieniają klimat

Chmury wywołują efekt ocieplenia bądź ochłodzenia w zależności od gęstości, jak i wysokości, na której się znajdują. Sztucznie utworzone obłoki nazywamy smugami kondensacyjnymi i pojawiają się ze względu na emisje z samolotów. Jeśli niebo jest bezchmurne, smugi kondensacyjne mają minimalny wpływ na klimat. Ale zupełnie inna sytuacja ma miejsce, gdy jest ono pochmurne.

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Hertfordshire (Wielka Brytania) i Uniwersytetu w Sztokholmie (Szwecja) wskazuje, że dzięki szlakom kondensacyjnym, jakie tworzą wysoko latające samoloty, zwiększa się zdolność do odbicia światła słonecznego. Naukowcy mają nadzieję, że odkrycie to pomoże dowiedzieć się czegoś więcej na temat wpływu lotnictwa na klimat.

chemtrails

chemtrails

„Smugi kondensacyjne to chmury w kształcie linii prostych, które możemy podziwiać po przelatujących samolotach” – tłumaczy Marzena Rabczewska, ekspertka od pogody z bloga Przyroda, Pogoda, Klimat. Na ogół chmury kondensacyjne szybko znikają. Jednak w pewnych warunkach utrzymują się nieco dłużej, niekiedy nawet przez kilka godzin. Wiele badań skupiało się na tym, czy smugi kondensacyjne mają jakikolwiek wpływ na klimat. „Wyjaśnienie, jaki wpływ na klimat mają samoloty i tworzone przez nie chmury, było niezwykle trudne” – powiedział Kevin Nun z Uniwersytetu w Sztokholmie.

chemtrails

„Chociaż smugi kondensacyjne i ich wpływ na klimat były badane od dawna, nie wiedzieliśmy, aż do teraz, co następuje, gdy ślady pozostawiane są w istniejących chmurach. Do takich badań używaliśmy układów światłoczułych, ale wciąż nie wiedzieliśmy, co się dzieje wewnątrz chmury. Pokonanie tej bariery skłoniły nas do wyciągnięcia bardzo zaskakujących wniosków” – podkreśla Matthias Tesche z University of Hertfordshire.

Naukowcy wykorzystali systemy śledzenia lotu i systemy wyposażone w czuły laser, które były w stanie wykryć niewielkie zmiany w gęstości optycznej chmur, np. stopień, w jakim chmura uniemożliwia przechodzenie przez nią światła. Kiedy naukowcy badali aerodynamiczny korytarz lotu z Honolulu do Los Angeles, Seattle i San Francisco, odkryli znaczne zwiększenie gęstości optycznej chmur obok torów samolotu w porównaniu z odległymi śladami chmur. Innymi słowy chmury występujące w korytarzu lotu lepiej odbijały światło.

chemtrails

„Dzieje się tak tylko w określonych szerokościach geograficznych. Samolot latający na trasach polarnych na półkuli północnej lub w pobliżu równika, mało prawdopodobne, by tak wpływał na chmury. Najważniejszym obszarem okazują się umiarkowane szerokości geograficzne na półkuli północnej i południowej. ” Pracujemy na ilościowych pomiarach efektów klimatycznych, które obserwujemy „- mówi prof Nun.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

7 thoughts on “Chemtrails – smugi kondensacyjne zmieniają klimat”

 1. Osobiście nie wierzę w teorię chemtraili.
  Długo utrzymujące się ‚ślady’ smug kondensacyjnych były już za samolotami podczas II Wojny Światowej.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Przecież to jest jakaś pozostałość paliwa, jak może nie zostawiać żadnej chemii jeżeli zostawia spaliny i one się rozrzedzają i opadają? Cholera też wie jaki jest skład tego paliwa, bo oficjalnie też nikt tego nie bada. To jest sama chemia.
   Latają się opierd*l*ć samolotami na wakacje i niszczą przy tym glob.
   Przyłożyli się też do tego. Gdyby nie kupować biletów, te gówniane samoloty nie psułyby atmosfery.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. kolego to nie są spaliny i samoloty rejsowe, są to specjalne samoloty wojskowe , spryskujące nas chemią i innym gównem ( bakterie i nanociekawostki)i nie jest to związane z ociepleniem klimatu, które jest bzdurą wmawianą nam od nastu lat. popatrz w niebo kiedyś i zobacz co za sobą zostawiają normalne samoloty a co te skurwysyny.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. To nie kwestaia wiary. W zborach Świadków Jehowy w UK, nawet starsi bracia pokazują i mówią co oni wyprawiają.
   Po prostu nie spotkałeś się z prawdziwym chemtrails, takim jakim operują w UK.
   Niebieskie niebo tu NIE ISTNIEJE. Najczęściej jest to stan z 3 fotki z napisem AFTER. Mleko i brak słońca.
   Najwyższy czas przestać patrzeć czy się ma buty wypastowane… a popatrzeć do góry. bo „wszystko co jest zakryte zostanie obnażone” zgodnie ze słowami Jezusa. I każde działanie czy to wielkich czy małych będzie jawne. Więc negowanie czegoś z powodu wiary jest po prostu śmiwszne.
   Dla wielu ludzi łatwiej jest „uwierzyć” w chemtrails niz w cuda jakich dokonywał Jezus. Więc trzeba czasami się zastanowić czy negowanie tego zjawiska ma jakiś sens. Tymbardziej że w Polsce jest ono marginalne. A ostatnie burze i zniszczenia lasów sugerują że dzieją się rzeczy o których mało wiemy…

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Kolego @Wojox – czytaj proszę moje posty ze zrozumieniem.
    Dla mnie teoria chemtraili, jest TYLKO TEORIĄ. Zatem, albo wierzy się w teorię, albo i nie. Albo teoria zostaje poparta dowodami, czym staje się faktem, albo jeśli praktyka dowodzi czegoś innego, wtedy teoria upada. Tak więc do puki jest to tylko teoria – to jest to kwestia wiary, a nie udowodniony fakt naukowy. Chyba nie muszę tłumaczyć czym jest pojęcie teorii.
    Poza tym, bracia Starsi w UK nie są specjalistami od śladów kondensacyjnych na niebie pozostawionych przez samoloty. Są tak samo łatwo wierni i skłonni do manipulacji, jak miliony innych ludzi wierzących w tę teorię. Po prostu powtarzają za tłumem slogany zasłyszane w internecie, a nie zwracają uwagi na oczywiste fakty, takie jak np: te które podaje niżej:

    http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-rzad-swiatowy-kontroluje-klimat-za-pomoca-chemtrails-116
    Cytat:
    „Dlaczego smug jest więcej niż kiedyś?

    Odpowiedź jest trywialna: ponieważ natężenie ruchu lotniczego znacznie wzrosło, w ciągu ostatnich dwudziestu lat rosnąc w średnim tempie ok. 5% rocznie i w ten sposób prawie się potrajając.”

    https://www.bryk.pl/wypracowania/geografia/geografia_spo%C5%82eczno_ekonomiczna/7712-charakterystyka_transportu_lotniczego.html
    Cytat:
    „Jedną z gałęzi transportu jest transport lotniczy, najmłodszy i najprężniej rozwijający się w ostatnich latach. (…) Od początku lat 80. do połowy lat 90. lotnictwo cywilne zwiększyło swój zasięg o około 80%, natomiast w zakresie transportu towarowego- około 70%. Taki wzrost zauważyć można było na przykład w Japonii, Francji, Holandii czy Niemczech. (…) W 1980 roku zanotowano istnienie 33 tysięcy samolotów na świecie, podczas gdy w 1994 wynosiła ona ponad 11 tysięcy więcej. Aktualnie najwięcej maszyn nadal posiadają Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada. W Polsce ich liczba rośnie…”

    https://en.wikipedia.org/wiki/Airline
    Cytat:
    „Silniki lotnicze są źródłem zanieczyszczenia hałasem , emisji gazów i cząstek stałych, a także mogą przyczyniać się do globalnego zaciemnienia. W UE emisja gazów cieplarnianych pochodzących z lotnictwa wzrosła o 87% w okresie od 1990 – do 2006 roku. Jeest to jednak porównywalne ze wzrostem lotów, gdzie tylko w Wielkiej Brytanii, w okresie 1990 – 2006 liczba pasażerów przekraczających terminal wzrosła z 100 000 tysięcy do 250 000 tys osób. Rozszerzający się globalny popyt na podróże lotnicze spowodował rosnącą emisję gazów cieplarnianych. Ameryka Północna stanowi prawie 40 procent światowych emisji gazów cieplarnianych pochodzących z wykorzystania paliw lotniczych.”

    Link do Mapy regularnego ruchu lotniczego w 2009 roku:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Airline#/media/File:World-airline-routemap-2009.png

    http://airport.wroclaw.pl/content/uploads/2011/08/ruch-regularny-20002015.png

    https://www.youtube.com/watch?v=d88VZdRn3i0

    http://naukaoklimacie.pl/cdn/upload/55c387e154ec2_worldaviation.png

    Zacznij myśleć samodzielnie, a nie chodzić za tłumem i wzorować się na jego ideologii.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. tak ci tv zryło łeb, że nie zauważasz co się dzieje nad głową. powodzenia w leczeniu w przyszłości- może to będzie rak może choroba morgellonów o której nie słyszałeś pewnie, no tak w tv nie powiedzą

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
  3. To częściej popatrz na niebo. Porównaj jak latają samoloty w różne dni.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.