Chińczycy skończą budować Titanica w 2018r. Będzie idealną kopią zatopionego statku

W Chinach rozpoczęto budowę pierwszej na świecie pełnowymiarowej repliki Titanica – pechowego oceanicznego liniowca, który w 1912 na wodach Atlantyku rozbił się o górę lodową, zabijając 1500 osób.

Zakończenie budowy 300-metrowego statku, prowadzonego przez Wuchang Shipbuilding Industry Co, zaplanowano pod koniec 2018 roku i na stałe będzie atrakcją turystyczną na wodach śródlądowych prowincji Syczuan. Kierownictwo Wuchang donosi, że „Titanic 2″ będzie wierną replikacją oryginalnego transatlantyku: znajdzie się sala jadalna, teatr, luksusowe kabiny pierwszej klasy czy basen.

Statek, jednak, nie będzie mógł odpłynąć ze zbiornika w pobliżu górzystej miejscowości Sichuan, gdzie zostanie zadokowany, chociaż goście na pokładzie będą mogli zjeść, potańczyć czy przenocować. Oryginalny Titanic zatonął w kwietniu 1912 roku, rozbijając się o górę lodową. Morze zabrało ponad 1500 osób.

Film z 1997 autorstwa Jamesa Camerona był jednym z filmów zagranicznych, który zrekonstruował historię transatlantyku. Stał się tak wielkim hitem, że ówczesny prezydent Chin Jiang Zemin zlecił całej partii komunistycznej jego obejrzenie.

Titanic to historia młodego ubogiego człowieka i bogatej dziewczyny, którzy podbili serca ludzi na całym świecie. Mimo, że od premiery filmu Camerona minęło już 19 lat, w Polsce powtórka „Titanica” każdego roku gromadzi kilkumilionową widownię. Hit Celine Dion My Heart Will Go On sprzedał się w 30 milionach egzemplarzach – stając się jednym z najlepiej sprzedających się albumów z muzyką filmową w historii.

Wuchang Shipbuilding Industry Co planuje odtworzyć wnętrze Titanica dokładnie, jak ukazano w filmie Camerona.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Chińczycy skończą budować Titanica w 2018r. Będzie idealną kopią zatopionego statku”

  1. FAJNIE ŻE BUDUJĄ TYTANICA MOŻE SIĘ PRZEPŁYNĘ ??

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Wreszcie, ciekawe, czy będzie skomputeryzowany.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.