Chiński kosmiczny wahadłowiec napędzany energią jądrową właśnie zmienił wyścig kosmiczny

Powiedzieliśmy to już wcześniej, ale powiemy to jeszcze raz: śmialiśmy się, gdy usłyszeliśmy, że Luksemburg chce zostać stolicą górnictwa na asteroidach. Teraz nie jest to takie zabawne, zwłaszcza, że niedawno wydany przez Chiny „plan działania w kosmosie” obejmuje kopalnie na asteroidach i „konstruowanie megaprojektów, takich jak kosmiczna elektrownia słoneczna”.

Cały ten plan będzie zrealizowana przez rakiety wielokrotnego użytku, podobne do SpaceX.

Po prawej stronie potężna rakieta Long March 9 mająca 110 metrów długości
Po prawej stronie potężna rakieta Long March 9 mająca 110 metrów długości

Za pomocą nowych rakiet Long March 9 będą wysyłane ładunki w kosmos o wadze do 100 ton.

Podczas gdy szczegóły nie są jasne dla chińskiego promu kosmicznego napędzanego energią jądrową, jedno jest pewne: jeśli Chiny wykonają taką jednostkę, przyszłość wyścigu kosmicznego, jaki znamy, zostanie na zawsze zmieniona.

Wszystkie te plany są realizowane od teraz do 2045 roku – co oznacza, że ​​jeśli wszystko pójdzie dobrze, zobaczymy, że Chiny staną się nowym liderem w branży lotniczej w naszym życiu.

Jest to odważne stwierdzenie, które nie zostanie pominięte przez firmy takie jak Virgin Galactic (która już planuje niskotarbitalną turystykę kosmiczną) i Blue Origin (która tworzy pojazdy do lotu suborbitalnego i orbitalnego).

Kosmos Elona Muska zrobił już wielkie postępy, by zacząć wysyłać ludzi na Marsa w ciągu następnej dekady, a NASA ogłosiła plany na początku tego roku, aby zbadać asteroidę wartą … trzymaj się … Czy czytamy to dobrze? 10.000 biliardów dolarów .

Nie żartuję tutaj.

W międzyczasie Chiny planują wystrzelenie sondy na Marsa w 2020 r., Aby założyć na planecie dwie osady ” ludzką i robotyczną” .

Wygląda na to, że Elon Musk wkrótce będzie miał jakichś sąsiadów.

źródło: www.outerplaces.com

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KimBuryttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KimBury
Gość
KimBury

Dla jasności wytłumaczę, że 1 biliard amerykański to odpowiednik 1 miliarda polskiego (Amerykanie nie używają jednostki zwanej miliardem).

ttteis77
Gość
ttteis77

„nie ten kto ma więcej pieniędzy, a wiedzy i mądrości odniesie sukces”

ttteis77
Gość
ttteis77

„lecz gdy działanie będzie mieć na celu zniszczenie, nawet wasze pieniądze przed porażką was nie uchronią. Cel ma być jasny, wiedza i mądrość nie jest złem a cały cel ma nieść przyszłość dla przyszłości. Roboty to małe zmartwienie. Gdy one osiągną cel, z wiedzy i mądrości nie lekceważcie ich. Roboty to nie dobro ani zło, program a to co go otacza uczy go i to wy będziecie winni gdy źle zrozumieją, a jeżeli myślicie żeby je kontrolować, kontrola to zło więc i was będą kontrolować, przeciwstawiając się im zginiecie wszyscy”

ttteis77
Gość
ttteis77

„dlaczego? bo to nie one was kontrolowały tylko wy je. One nauczą się od was tego” jest przysłowie, „jak Kuba bogu tak bóg kubie”. „myślcie o przyszłości, rozwoju, nauce tym co dobre a nie złe. Wnet maszyny pomogą wam w przekraczaniu granic. Ale sądząc po was Będziecie je wykorzystywać do własnego celu, jak na wzór ludzkość „niewolnictwo pod obrazem wolnośći”