Chiński łazik Yutu dostarczył nam kolorowe zdjęcia księżyca

2
11

Chińczycy wyznaczyli sobie kilka wielkich celów, którymi jest budowa na orbicie Ziemi dużej stacji kosmicznej, załogowy lot na Księżyc i Marsa oraz budowa tam baz i kolonii. Obserwując postęp, jaki dokonują naukowcy z Państwa Środka, można śmiało rzec, że wszystkie te plany szybko zostaną zrealizowane.

W tej chwili na powierzchni Księżyca trwa misja Chang’e 3, w ramach której na Srebrnym Globie osiadł lądownik i łazik Yutu. Chińczycy opublikowali właśnie setki zdjęć, na których możemy zobaczyć, jak wciąż piękny i zarazem fascynujący jest nasz Księżyc.

ksiezyc

Przypomnijmy, że Chińczycy są trzecim krajem świata, któremu udało się wylądować maszynami na powierzchni naturalnego satelity naszej planety. Miało to miejsce 37 lat po lądowaniu rosyjskiego łazika Luna 24 w 1976 roku.

ksiezyc

Kolejnym krokiem China National Space Administration, czyli Chińskiej Agencji Kosmicznej będzie eksploracja niewidocznej z Ziemi strony „łysego”, przy pomocy nowych urządzeń, w ramach misji Chang’e 4, która ma rozpocząć się już w 2018 roku.

ksiezyc

Jeśli chcecie zobaczyć całą galerię zdjęć z poszczególnych misji, to zajrzyjcie tutaj (uwaga, strony bardzo wolno się ładują).

źródło: geekweek

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.