Chiński łazik Yutu dostarczył nam kolorowe zdjęcia księżyca

Chińczycy wyznaczyli sobie kilka wielkich celów, którymi jest budowa na orbicie Ziemi dużej stacji kosmicznej, załogowy lot na Księżyc i Marsa oraz budowa tam baz i kolonii. Obserwując postęp, jaki dokonują naukowcy z Państwa Środka, można śmiało rzec, że wszystkie te plany szybko zostaną zrealizowane.

W tej chwili na powierzchni Księżyca trwa misja Chang’e 3, w ramach której na Srebrnym Globie osiadł lądownik i łazik Yutu. Chińczycy opublikowali właśnie setki zdjęć, na których możemy zobaczyć, jak wciąż piękny i zarazem fascynujący jest nasz Księżyc.

ksiezyc

Przypomnijmy, że Chińczycy są trzecim krajem świata, któremu udało się wylądować maszynami na powierzchni naturalnego satelity naszej planety. Miało to miejsce 37 lat po lądowaniu rosyjskiego łazika Luna 24 w 1976 roku.

ksiezyc

Kolejnym krokiem China National Space Administration, czyli Chińskiej Agencji Kosmicznej będzie eksploracja niewidocznej z Ziemi strony „łysego”, przy pomocy nowych urządzeń, w ramach misji Chang’e 4, która ma rozpocząć się już w 2018 roku.

ksiezyc

Jeśli chcecie zobaczyć całą galerię zdjęć z poszczególnych misji, to zajrzyjcie tutaj (uwaga, strony bardzo wolno się ładują).

źródło: geekweek
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Chiński łazik Yutu dostarczył nam kolorowe zdjęcia księżyca”

 1. Mnie zawsze zastnawia kto robi zdjecia lazikom jesli sa one tam „same”

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. a gdzie ten kolor ?
  księżyc jest nadal szary

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.