Chińskie olbrzymie siły pancerne i rakietowe jadą na granice Korei Północnej WIDEO

Olbrzymie chińskie siły pancerne przemieszczają się w kierunku granicy z Koreą Północną – informują świadkowie. Japonia ewakuuje swoich obywateli.

Na krótkim nagraniu zrobionym przez dziennikarza z samochodu widać jadący autostradą Shen Dan długi sznur wojskowych ciężarówek i wozów bojowych na platformach. Według relacji korespondenta, „kolumna nie miała końca”.

Świadkowie widzieli sunące czołgi i dużą liczba wyrzutni rakiet przeciwlotniczych S-300 PMU2 produkcji rosyjskiej zdolnych strącać samoloty z odległości do 200 km. Dodajmy, że wcześniej chińskie władze wydały rozkaz rozlokowania 150 tys. żołnierzy wzdłuż granicznej rzeki Yalu Jiang.

W obawie przed atakiem Chin i USA na Koreę Północną rząd Japonii rozpoczyna pilną ewakuację 57 tys. swoich obywateli z Korei Południowej – podaje Daily Telegraph. Tokio zamierza wysłać w kierunku półwyspu koreańskiego lotnictwo i okręty wojskowe, ale także cywilne jednostki do ewakuacji.

Jednocześnie w Japonii rozpoczęto przygotowania na wypadek pojawienia się olbrzymiej fali uchodźców, którzy mogą zacząć przypływać z Korei Północnej łodziami jeśli wybuchnie tam wojna. Wcześniej premier Japonii ostrzegł, że reżim Kim Dzong Una może zaatakować sąsiednie kraje głowicami z sarinem.

Tymczasem do wybrzeży koreańskich zbliża się amerykańska grupa uderzeniowa z lotniskowcem Carl Vinson. Władze Korei Północnej grożą, że jeśli zostaną zaatakowane to spustoszą swoją bronią jądrową USA i „ich sługusów”, a „amerykańskie bazy wojskowe w Korei Południowej w kilka minut zamienią w pył”. Jednocześnie reżim ewakuuje 600 tys. mieszkańców stolicy kraju.

W piątek wieczorem z Waszyngtonu nadszedł jednak trochę bardziej uspokajający sygnał. Jak podają agencje, analitycy Donalda Trumpa doszli do wniosku, że najlepszą strategią wobec władz w Phenianie będzie „maksymalna presja i zaangażowanie”, aby zmusić je do porzucenia programu nuklearnego, dzięki któremu do 2020 r. mogą on już mieć 60 rakiet jądrowych.

Wygląda więc na to, że na razie w amerykańskim kierownictwie przeważa opcja kontynuowania nacisku politycznego i gospodarczego na Koreę Północną zamiast bezpośredniego uderzenia na jej bazy militarne. Chyba, że sformułowanie „maksymalna presja” oznacza coś więcej.

źródło: reporters
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Chińskie olbrzymie siły pancerne i rakietowe jadą na granice Korei Północnej WIDEO”

 1. Gdyby Korea porzuciła program atomowy to natychmiast zostałaby zaatakowana przez SZA pod pretekstem wprowadzania demokracji. Tu nie ma wyjścia: SZA i tak zaatakują Koreę a to będzie początek III wojny światowej.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Jebac w nich i zrównać z ziemią

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Taka kolumna jest łatwym celem. Wojsko powinno inaczej rozlokować swój sprzęt

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.