Chińczycy niewątpliwie zbroją się na potęgę, chcą odgrodzić się od całego świata i podbić światowe morza, a mają im w tym pomóc niezwykłe inwestycje. Jedną z nich jest budowa załogowej stacji podwodnej, dzięki której Państwo Środka będzie mogło wydobywać cenne minerały z morskich głębin.

chiny

Obiekt zostanie oczywiście wybudowany na Morzu Południowochińskim, a dokładnie w rejonie spornym, czyli w pobliżu sztucznych wysp, na których Chińczycy mają już bazy wojskowe i systemy obronne.

Stacja podwodna ma znajdować się do 3 tysięcy metrów pod wodą i być częścią dużo większej inwestycji nie tylko naukowej, ale przede wszystkim militarnej.

Otóż Państwo Środka chce wybudować w głębinach Morza Południowochińskiego elektroniczny Wielki Mur, przy pomocy którego armia mogłaby na bieżąco monitorować sytuację w tej części świata.

Będzie on składał się z systemu czujników, robotów i podwodnych dronów, które będą wykrywały zbliżające się okręty wroga i je skutecznie likwidowały, przy pomocy zaawansowanego uzbrojenia.

Widzimy więc, że Chiny nie chcą podporządkować się Amerykanom oraz zaakceptować ich potęgi i przewagi militarnej na światowych wodach.

źródło: Geekweek

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o