Chiny: Eksplozja pokazana z kosmosu i szkody okiem drona

Potężna eksplozja, która wstrząsnęła chińskim miastem Tiencin dwa dni temu, dokonała potwornych zniszczeń w dzielnicy portowej i doprowadziła do śmierci co najmniej 100 osób, a następne 1000 poważnie raniła.

Władze miasta zarządziły ewakuację 3-kilometrowej strefy wokół miejsca wybuchu, z powodu zagrożenia rozprzestrzenienia się toksycznych substancji.

Chiny duża eksplozjaEksplozja ta z pewnością zapisze się na kartach historii ludzkości, jako jedna z najpotężniejszych nieatomowych, gdyż energia powstała w jej wyniku była równa detonacji aż 21 ton materiałów wybuchowych.

Chiny duża eksplozjaEksplozje wyzwoliły tak duże ilości ciepła, że odnotowały je czujniki, w które wyposażony jest najnowocześniejszy japoński satelita Himawari-8. Na powyższej animacji kolejnych zdjęć satelitarnych, widoczny jest moment wybuchów, a także kłęby dymu gnane wiatrem, najpierw na południowy zachód, a następnie także na wschód.

Z kolei satelita Aqua, należący do NASA, uwiecznił kłęby czarnego dymu, który z miejsca eksplozji przesunęły się na wschód, nad wody Morza Żółtego. Okazuje się, że unoszące się nad Tiencin chmury dymu są pełne chemikaliów, szkodliwych dla ludzkiego zdrowia.

źródło: geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.