Chiny grożą zbombardowaniem północnokoreańskich urządzeń jądrowych

Wraz ze wszystkimi, którzy wprowadzają swoje nowe lub zmienione „czerwone linie” czy to w Syrii czy w Korei Północnej, teraz Chiny przedstawiły swoją „czerwoną” lub raczej „ostateczną linię”. W surowo sformułowanym artykule zatytułowanym „The United States Must Not Choose a Wrong Direction to Break the DPRK Nuclear Deadlock on Wednesday” Pekin ostrzegł, że zaatakuje obiekty Korei Północnej produkujące bomby atomowe skutecznie angażując się w wojnę, jeśli Korea Północna przekroczy „ostateczną linię” Chin.

Artykuł gazety Global Times, którego właścicielem jest dziennik Partii Komunistycznej People Daily, mówi, że działania nuklearne Korei Północnej nie mogą zagrozić północno-wschodnim Chinom, a jeśli nielegalne testy jądrowe Północy wpłyną na Chiny poprzez „wyciek lub skażenie”, wówczas Chiny zareagują.

„Chiny mają ostateczny rachunek, którego będą bronić za wszelką cenę, czyli bezpieczeństwa i stabilności północno-wschodnich Chin… Jeśli ostateczna linia zostanie naruszona to Chiny wykorzystają wszystkie dostępne środki, w tym środki wojskowe do ataku. Przy takiej ewentualności nie jest kwestią dyskusji, czy Chiny zgadzają się w amerykańskimi uderzeniami, ale Chińska Armia Wyzwolenia Ludowego (PLA) rozpocznie własne ataki na jednostki nuklearne DPRK „.

To jak podkreśla redakcja, jest dla Chin „ostateczną linią”. „Jeśli będzie przekroczona to Chiny, wykorzystają wszystkie dostępne środki, w tym środki wojskowe do ataku”,

Warto zauważyć, że wkrótce po opublikowaniu artykuł został bez wyjaśnienia wycofany. Adres URL zwraca teraz błąd „404”. Jednak wcześniej oryginalny artykuł został zapisany na stronie internetowej China Military przez google .

źródło: prisonplanet
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.