Chiny: miasto Yumen poddane kwarantannie z powodu dżumy

Chiny Yumen miasto poddane kwarantannie dżuma30 tys. mieszkańców chińskiego Yumen ma całkowity zakaz opuszczania miasta, a 151 osób przebywa obecnie w odosobnieniu z powodu kwarantanny. Władze zarządziły izolację po tym, jak jeden z mieszkańców zmarł z powodu dżumy – podało China Central Television.

Ośrodek w północno-zachodniej prowincji Gansu jest nieprzejezdny, a policja zastosowała blokady na obwodzie miasta. Funkcjonariusze radzą, aby kierowcy szukali innych tras – informuje CCTV.

Według dostępnych raportów powodem zamieszania była śmierć 38-letniego mężczyzny, który zmarł w ubiegłą środę po tym, jak dotknął martwego świstaka. Reporterzy przypuszczają, że zwierzę było zarażone.

– Miasto dysponuje wystarczającą ilością ryżu, mąki i oleju, aby nakarmić wszystkich mieszkańców przez co najmniej miesiąc – powiedział jeden z prezenterów CCTV. – Mieszkańcy oraz osoby poddane kwarantannie są w stabilnym stanie – dodał.

Specjaliści z Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób (CDC) twierdzą, że nowoczesne antybiotyki są skuteczne, ale bez natychmiastowego leczenia choroba może powodować poważne powikłania, a w rezultacie śmierć.

Dżuma jest chorobą zakaźną odzwierzęcą, o wysokiej śmiertelności, którą wywołuje pałeczka dżumy. Źródło zakażenia stanowią głównie dzikie gryzonie, np. szczury. W 14-wiecznej Europie jej epidemia zabiła dziesiątki milionów osób.

Chiny Yumen miasto poddane kwarantannie dżuma

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o