Chiny i Mongolia – temperatura spadła do – 46 st.C

wielki mróz ChinyOgromna fala mrozów przechodzi przez północne Chiny powodując dużo utrudnień. Temperaturze poniżej 40 st. Celsjusza towarzyszy lodowa mgła, która ogranicza widoczność do kilkunastu metrów. Lodowa aura utrzyma się przez 3 dni.

Północne chiny dosięgły ogromne mrozy. Temperatura spadła do – 46 stopni Celsjusza a w ciągu dnia najcieplejszą temperaturą jaką odnotowano było -31 st.C

Tworzą się mgły z lodu

Zmrożeniu uległa także wilgoć obecna w powietrzu, tworząc typowy dla klimatu polarnego, subpolarnego i umiarkowanie chłodnego hydrometeor nazywany popularnie lodową mgłą.

Różni się ona od ,,zwykłej” mgły, gdyż składa się nie z zawieszonych w powietrzu kropelek wody, a mikroskopijnych kryształków lodu. Powstaje ona wtedy, gdy słupki rtęci wskażą -30 st. Celsjusza.

wielki mróz Chiny

Twarz momentalnie skuwa lód

Każdy, kto wyjdzie na zewnątrz bardzo dotkliwie odczuwa zimno. Kilka minut po wyjściu lód skuwa czapkę a chwilę później tworzy się na buzi coś w rodzaju maski. Jest tak zimno, że przymarzają mi powieki, kiedy je zamykam – opowiada mieszkaniec Genha.

Prognozujący synoptycy nie mają jednak dobrych wieści na najbliższy czas i podkreślają, że mrozy rzędu -40 st. Celsjusza utrzymają się przez najbliższe 3 dni.

Chiny ogromne mrozy

Chiny ogromne mrozy

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o