Chiny nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.5. Są ofiary i zniszczenia

Osiem osób zginęło, a 23 odniosło obrażenia po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,5 stopnia w skali Richtera, które uderzyło w czwartek krótko przed godziną 06:00 w okręg Taxkorgan w prowincji Xinjiang Uygur, w północno-zachodniej części Chin – donosi agencja Xinhua.

Jak poinformowały lokalne służby, wstrząs zmusił władze do ewakuacji 9 200 osób oraz miał wpływ na 12 tys. mieszkańców. Osoby poszkodowane zostały hospitalizowane. Ponad 1 000 żołnierzy i funkcjonariuszy policji oraz 1500 cywilów udaje się na dotknięte żywiołem obszary, gdzie prowadzone są akcje ratownicze. W drodze są już najpilniejsze produkty.

Wang Fuyou, szef partii komunistycznej w prowincji powiedział, że główne trzęsienie ziemi oraz cztery wstrząsy wtórne były mocno odczuwalne. Pęknięcia pojawiły się na ścianach domów, niektóre budynki zupełnie zawaliły się. Wielu ludzi zostało pochowanych pod gruzami zniszczonych domów, zwłaszcza w pobliżu epicentrum. Władze wysłały specjalny personel do wioski Quzgun zamieszkiwanej przez 449 osób.

W wiosce Quzgun zginęło lub ucierpiało 820 zwierząt, a 1520 zawaliło się pod wpływem wstrząsów. Firma dostarczająca energię elektryczną do prowincji poinformowała, że sieć – nawet w obszarze dotkniętym trzęsieniem ziemi – działa normalnie. Nie odnotowano również przerw w dostawach wody.

Epicentrum dzisiejszego wstrząsu leżało zaledwie 8 km pod powierzchnią ziemi. Taxkorgan, około 1,250 km od Urumqi, stolicy regionu, graniczy z Pakistanem, Afganistanem i Tadżykistanem.

Obszar o promieniu około 200 km od epicentrum w ciągu ostatnich pięciu lat zarejestrował 226 trzęsień ziemi powyżej 3 stopni, w tym wstrząs o magnitudzie 6,7 stopnia w dniu 25 listopada 2016 r. w prowincji Akto.

źródło: krolowa superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.