Chiny: ogłoszono czerwony alert. Ewakuowano 960 tys. mieszkańców z powodu zbliżającego się tajfunu

tajfun chiny

Tajfun Chan-hom zmierza w kierunku wschodnich Chin. Meteorolodzy prognozują, że w sobotę dotrze do prowincji Zhejiang. Z powodu zagrożenia ewakuowano ponad 960 tys. mieszkańców. W Chinach obowiązuje najwyższy, czerwony alert.

– Ponad 960 tys. ludzi ewakuowano we wschodnich Chinach z powodu tajfunu Chan-hom, zmierzającego w stronę Szanghaju – podała w piątek, 10 lipca, AFP (francuska agencja prasowa). Według chińskich służb meteorologicznych może być to najpotężniejszy tajfun we wschodniej prowincji Zhejiang od 1949 roku.

Tajfun, z wichurami wiejącymi z szybkością 210 km na godzinę, w sobotę po południu (czasu lokalnego) powinien dotrzeć do prowincji Zhejiang. O godzinie 10.30 czasu lokalnego w sobotę był on niespełna 100 kilometrów od Zhoushan. Cyklon przemieszcza się na północny zachód z prędkością 15 km/h. Oczekuje się, że żywioł wedrze się na ląd między prowincją Sanmen a Zhoushan.

Blisko milion ludzi ewakuowano

Ewakuowano 960 tys. ludzi, a 30 tys. łodzi rybackich musiało zawrócić do portów, gdy do wybrzeży dotarły fale sięgające 10 metrów. Wiele miast w prowincji Zhejiang poinformowało już o silnych wiatrach i ulewnych deszczach. Władze odwołały dziesiątki rejsów lotniczych i połączeń kolejowych.

Chińskie Narodowe Centrum Meteorologiczne wydało najwyższy czerwony alert ze względu na spodziewane nadejście żywiołu.

Zabił już cztery osoby

Wcześniej Chan-hom przeszedł przez Filipiny, południe Japonii i Tajwan. Spowodował śmierć czterech osób (w tym dzieci), a kilkadziesiąt zostało rannych. Większość z nich to ofiary podtopień (spada do 150 l/mkw. deszczu) lub powalonych przez wiatr drzew na Okinawie (wieje z prędkością nawet 234 km/h).

Na skutek przejścia supertajfunu 42 tys. gospodarstw domowych między Okinawą a Tajwanem nie ma prądu. Fale ma Morzu Wschodniochińskim sięgały nawet 12 metrów.

tajfun chiny

Później zagrozi mieszkańcom Szanghaju

Po uderzeniu w Chiny żywioł ma zmienić kurs i skierować się na północny-wschód w kierunku Szanghaju i Półwyspu Koreańskiego.

Chan-hom po Linfie

We wschodnie Chiny, prowincję Guangdong, w czwartek 9 lipca uderzył inny tajfun, Linfa. Przyniósł obfite opady deszczu,. Na szczęście nikt nie zginął.

tajfun chiny

tajfun chiny

tajfun chiny

tajfun chiny

Źródło: PAP, Reuters TV, tvn meteo Autor: PW,AD/mk

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Chiny: ogłoszono czerwony alert. Ewakuowano 960 tys. mieszkańców z powodu zbliżającego się tajfunu”

 1. W zupełności się z tobą zgadzam , ale niestety ludzi jest ciężko przekonać nawet do tego że bóg istnieje ponieważ są tak przesiąknięci żalem przez różne problemy i tragedie rodzinne że nawet nie chcą słuchać o bogu i podważają wszelakie dowody , nawet te które wydałoby się nawet z logicznego czy racjonalnego ( w zależności jak kto woli) punktu widzenia bardzo realne i wręcz nie podważalne .Przykład ?? Proroctwa dotyczące mesjasza zawarte w starym testamencie który został złożony i spisany jeszcze 5 wieków przed Chrystusem a trafiający idealnie w systemie chronologicznym w poszczególne chwile życia Jezusa, dlatego wydaje a raczej daje to pewność że tego nie mógłby zarządzić i zaplanować człowiek żeby ziściło się w 100% w przestrzeni nie co ponad 30 lat i dotyczyło jednego człowieka. A jednak tak się stało, a i tak znajdują się ludzie którzy to podważają dla celów materialnych jak i dla celów duchowych są i tacy którzy robią to dla celów moralnych żeby wytłumaczyć samego siebie i własne zachowanie. I co można także zaliczyć do jednego ze znaków końca to to że ludzie przede wszystkim nabijają się jeśli mówisz im o bogu , zaczynają szydzić z ciebie i z niego. Niech Mi tak powie osoba która to przeczyta . ” Czy jest wstanie zapytać znajomych o to czy wierzą w Chrystusa „i powiedzcie z jaką odpowiedzią bądź reakcją się spotkacie. Najczęściej zobaczycie szyderstwo bądź strach . Mała ilość ludzi jest na niego otwarta. Lecz wy nie bądźcie . Czuwajcie. Pozdrawiam

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Tak jest jak piszesz.Rola tych ktorzy to widza i rozumieja jest mowic i przekonywac niedowiarkow,ze bliskie jest przyjscie Pana.Kazda jednostka uratowana z obludy i Dy warta jest zachodu…

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. dzis tajfun, jutro trzesienie ziemi, to znow wybuch wulkanu…o wojnach juz nie wspomne, zarazach, epidemiach, przesladowaniu chrzescijan, niszczeniu Syrii i Babilonu…to wszystko zostalo juz bardzo dawno przepowiedziane przez proroka Daniela, potem Jezusa i sw.Jana w Apokalipsie….to sie dzieje na naszych oczach, jestesmy swiadkami Apokalipsy, czyz nie warto sie zastanowic nad soba, nad zyciem i prosic Boga o laske, aby ten czas ostateczny w ktorym przyszlo nam zyc, obszedl sie z nami ludzmi laskawie? a nie trabic ciagle o Grecji, spadkach na gieldzie, ekonomi i holdzie pieniadza????

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.