Chiny: Stan klęski żywiołowej po tym jak w kilka dni spadło 2 metry śniegu

Ruch wzdłuż autostrady w północnej chińskiej prowincji Xinjiang całkowicie zatrzymał się po trzech dniach gigantycznej zamieci śnieżnej, która zaatakowała górzysty obszar w autonomicznym regionie Altay.

Prawdopodobnie ostatnia seria mroźnego syberyjskiego frontu przyniosła intensywne opady śniegu, które pokryły rejon Altay. Złe warunki pogodowe, a zwłaszcza potężne zamiecie śnieżne ograniczające widzialność, sprawiły, że 26-kilometrowy odcinek górzystej autostrady w prowincji został całkowicie pokryty śniegiem. Punkt kontrolny Hongshan na granicy Chin i Mongolii pogrążył się w ponad dwumetrowej warstwie białego puchu.

snieg

Wkrótce po ustaniu śnieżycy, co nastąpiło w czwartek późnym wieczorem, władze lokalne natychmiast wysłały w rejon dotkniętego kataklizmem ciężki sprzęt, by usunąć zalegający śnieg oraz przywrócić wyłączoną sekcję ruchu drogowego.

„To była dość duża śnieżyca. Od początku do tej chwili (niedziela – przyp. red.), pracuję bez przerwy przez dwa dni i dwie noce, by wyczyścić autostradę w jak najkrótszym czasie” – oświadczył jeden z pracowników.

„Musimy uporać się z tym wszystkim aż do punktu kontrolnego do 3 czerwca. Wcześniej, musimy upewnić się, czy śnieg został całkowicie usunięty. Będziemy dokonywać dokładnej kontroli na całej drodze i upewniać się, że wszyscy pasażerowie i kierowcy są w stanie przejeżdżać bezpiecznie” – mówi Halsha, sekretarz Zarządu Dróg Altay.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.