Chiny szykują się do wojny z USA

1
19

Podczas gdy w Polsce trwa szczytowanie po szczycie NATO, prawdziwa groźba wojny tli się gdzie indziej. Też na wschodniej flance ale daleko od linii Bugu. W Chinach trwają przygotowania do wojny z USA


wojna Chiny USA

Przepychanki czy może raczej „przepływanki” amerykańsko – chińskie na Południowym Morzu Chińskim trwają już od pewnego czasu ale są ukrywane przed opinią publiczną.

To nie Trump musi być powodem wojny Chiny – USA.

Wielu światowych przywódców wyraża obawy, że w przyszłym tygodniu na tle sporu terytorialnego między USA a Chinami w kwestii Morza Południowochińskiego może wybuchnąć globalna wojna.

Jeśli morze nazywa się  Południowo Chińskie to jak można mieć wątpliwości do kogo należy?

Długo trwający konflikt między Chinami i Filipinami miał być rozwiązany we wtorek, gdy Haga powinna wydać swój werdykt w kwestii „Nine-Dash Line” – linii demarkacyjnej używanej przez rząd Chińskiej Republiki Ludowej (ROC / Tajwan) (z pomocą prawną  Stanów Zjednoczonych), i przez rząd Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL), stosowanej dla swoich roszczeń do większej części Morza Południowochińskiego.

Decyzja powstaje po upływie trzech lat od czasu gdy Filipiny wniosły sprawę do sądu, łącznie z rządami Brunei, Malezji i Wietnamu które również mają roszczenia do nakładających się na siebie obszarów wód morza.

Chiny twierdzą, że praktycznie właścicielem wszystkich bogatych w zasoby obszarów morza , i nadal kontynuuje bogaty program budowy portów wojskowych, lotnisk i twierdz, pomimo międzynarodowego potępienia.
Chiny już zapowiedziały, że zignorują orzeczenie Hagi, a minister spraw zagranicznych Wang Yi, powiedział, że „to tylko eskalacja sporów i napięć.” Przed orzeczeniem, rząd USA wezwał do „wstrzymania się od wszelkich akcji, aby unikać prowokacyjnych działań lub oświadczeń.”

wojna Chiny USA

Rząd chiński w swoim organie prasowym oświadczył że będzie ” cena do zapłacenia” jeśli USA będą zakłócać sytuację. Stwierdził że jest granica której przekroczyć nie wolno.

„Jeśli w Stanach Zjednoczonych, bez względu na koszty, wybiera drogę” przymusu „, wywierając naciski i zastraszając innych, wynikiem tych działań będzie tylko jedno, to bedzie znaczyć, że USA ponosi wszelką odpowiedzialność za ewentualne dalsze napięcia w rejonie Morza Południowo Chińskiego”.
Chiny mają niewzruszoną pozycje jeśli chodzi o ochronę suwerenności narodowej i integralności terytorialnej. Chiny nie chcą od nikogo tego co nie należy do nich, ale będą zapewniać, że każdy cal ziemi której są właścicielem jest bezpieczny. ”

wojna Chiny USA

W ostatnim miesiącu chińskie myśliwce przeleciały w odległości 15 metrów od amerykańskiego samolotu nad Morzem Wschodniochińskim – był to ruch, który Sekretarz Stanu John Kerry ocenił jako „czyn prowokacyjny i destabilizacyjny” .

Z wyraźną determinacją,Chiny rozpoczęły tygodniowe manewry wojskowe w rejonie południowej prowincji  Hainan oraz Wysp Paracelskich na morzu Południowochińskim, które koncentrowały się na kontroli obszaru powietrznego, operacjach naziemnych i zwalczaniu okrętów podwodnych. Dwa niszczyciele rakietowe i fregaty wzięły udział w ćwiczeniach.

Czy wszystko to może sugerować że tli się zarzewie wojny?

Chińska prasa twierdzi że była to po prostu zwykła działalność, która „nie jest związana z konkretnymi wydarzeniami lub krajami”.

Są tacy którzy twierdzą że wypełniają się przepowiednie apokalipsy.

Na podstawie: http://yournewswire.com/china-on-course-for-war-with-america-within-weeks/

źródlo: mpolska24

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.