Chiny: zostanie tam zbudowane największe miasto świata

Chiny rosną na potęgę w każdej dziedzinie, co w bardzo wymowny sposób starają się pokazać całemu światu poprzez realizację niewyobrażalnie karkołomnych inwestycji.

Tym razem władze Państwa Środka zamierzają zbudować największe miasto świata, które powstać ma na podbudowie Pekinu, stolicy kraju.

Aby uzmysłowić Wam, jak wielkie ma to być megapolis, wyobraźcie sobie, że jego powierzchnia ma wynosić aż 212 379 km², czyli ma być 410 razy większa niż Warszawa, zajmować 2/3 terytorium Polski czy niemal połowę obszaru Hiszpanii.

Na tak gigantyczny zespół miejski, w którym będzie żyło 130 milionów ludzi, mają złożyć się dziesiątki miast, zarówno te już istniejące, jak i te właśnie powstające. Metropolia Jing-Jin-Ji połączy miasto Tianjin, Pekin oraz całą prowincję Hebei.

Porównanie powierzchni Jing-Jin-Ji do obszaru Europy i Polski. Chiny największe miasto

Przemieszczanie się na terenie miasta ma być ułatwione dzięki budowanej szybkiej kolei, która będzie woziła pasażerów z prędkościami dochodzącymi do 500 km/h.

Władze najliczniejszego pod względem ludności kraju świata zdecydowały się na uczynienie takiego kroku, w obliczu coraz większego zanieczyszczenia powietrza w Pekinie.

W ramach projektu najbrudniejszy przemysł zostanie przeniesiony poza jego granice, a samo centrum Jing-Jin-Ji ma skupić się na rozwoju kulturalnym i wspierać przemysł wysokich technologii.

Oczywiście niezwykle kontrowersyjny pomysł natychmiast spotkał się z sprzeciwem organizacji walczących o jakość życia mieszkańców Chin.

Miasto Jing-Jin-Ji powstanie z połączenia Pekinu, Tianjin i prowincji Hebei. 

Największy problem tkwi w tym, że dla biedniejszej części społeczeństwa, która nagle będzie musiała przebyć długą drogę do pracy lub do sklepu, będzie to spore utrudnienie.

Rodziny będą musiały nie tylko liczyć się z większymi kosztami transportu, ale także z mniejszą dostępnością dóbr i usług. Tym bardziej, że poza granice Pekinu mają zostać także przesunięte szpitale czy szkoły.

Jednak Jing-Jin-Ji mimo wszystko powstanie, gdyż nic i nikt nie powstrzyma imperialistycznych zapędów władz Państwa Środka.

źródło: geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.