CIA Kim Dzong Un

Jeśli przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nagle zniknie lub umrze, to CIA będzie milczeć – zapowiedział dyrektor tej agencji Mike Pompeo.

W maju północnokoreański reżim oskarżył CIA oraz południowokoreański wywiad NIS o próbę przeprowadzenia zamachu, którego ofiarą miał być Kim Dzong Un. Rzekomy atak miał być planowany na 15 kwietnia, czyli dzień, w którym Koreańczycy obchodzą święto narodowe. Pjongjang nie przedstawił jednak żadnych dowodów na poparcie swoich oskarżeń.

– Jeśli Kim Jong-un zniknie, to biorąc pod uwagę historię CIA, nie będę o tym mówił – stwierdził Pompeo na konferencji w Waszyngtonie. Dodał, że zadawanie pytań w tej sprawie „nie będzie owocne”.

Jak przypomina „The Independent”, który cytował słowa szefa CIA, Pompeo odnosząc się do historii CIA miał na myśli jej zaangażowanie w obalenie rządów m.in. w Iranie, Kongu i Chile.

Szef CIA zwrócił także podczas swojego wystąpienia uwagę na fakt, że Korea Północna jest bardzo blisko udoskonalenia swoich możliwości nuklearnych. Poinformował też, że Donald Trump jest przygotowany do użycia sił zbrojnych przeciwko temu państwu.

– Są na tyle blisko, że z punktu widzenia naszej polityki, powinniśmy zachowywać się tak, jakby już osiągnęli cel, jakim jest możliwość zaatakowania USA” – powiedział Pompeo.

Jak można rozumieć powyższe słowa szefa CIA?

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
FBI& Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
FBI
Gość
FBI

Nastepny w kolejce niejaki Kaczor

&
Gość
&

si jaj ej, bez jaj