Co by się stało, gdyby bomba atomowa wybuchła w Warszawie? [WIDEO]

8
24
bomba atomowa Warszawa

Jakie byłyby następstwa tej broni masowego rażenia? Symulacja pokaże nam skutki, gdyby bomba o sile 15 megaton spadła na Warszawę. Skala zniszczeń byłaby ogromna i rozciągała by się dużo dalej, niż centrum miasta.

bomba atomowa Warszawa

W miejscu detonacji ładunku powstałby krater o średnicy niespełna 1 km. Tuż nad nim, w czasie zaledwie 0,00. sekundy, powstałaby kula ognia o średnicy niespełna 3 km. Temperatura wewnątrz niej osiągnęłaby aż 10 milion stopni Celsjusza, czyli więcej niż temperatura na powierzchni słońca.

W promieniu 6 km od miejsca wybuchu rozeszła by się fala uderzeniowa, która na swojej drodze zniszczyłaby absolutnie wszystko – budynki, a nawet schrony. W promieniu 8 km temperatura byłaby tak duża, że stopiłaby nawet samochody. W promieniu 11 km od miejsca detonacji wiatr wzbudzony przez eksplozję osiągnąłby prędkość około 300 km/h – bez problemu łamałby drzewa, linie energetyczne i niszczył słabsze budynki.

Ogrom zniszczeń sięgałby jednak dużo dalej. W promieniu 22 km temperatura byłaby wciąż tak wysoka, że zajęłyby się konstrukcje drewniane, meble, ubrania – powstał by tym samym gigantyczny pożar, który pochłonąłby całe zasoby tlenu z okolicy.

8 KOMENTARZE

    • No fajnie i co z tego? Twój komentarz coś wniósł? Prawdopodobnie większość osób nie widziała tego artykułu ale przecież ty jesteś najważniejszy co nie? Pluje na takich jak ty

    • Raczej z przed dekady, już w 39, wykopki o tym trąbiły.
      Jak ktoś nie widział takich staroci to niech sobie szuka w starociach a nie pluje na innych.
      A ty na głównej jako nius, i jeszcze chamsko skopiowane żeby daty nie było widać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.