Co się dzieje?! Polskie uzbrojone oddziały ruszyły na granicę z Niemcami, mają granatniki

Polska granatniki

Ta decyzja sprawiła, że oczy europejskich polityków zwróciły się ku granicy polsko-niemieckiej. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się na krok, którego nikt się nie spodziewał. Na granicę ruszyły uzbrojone oddziały.

Na polskie granice ruszyły uzbrojone po zęby oddziały straży granicznej. Mundurowi odpowiedzialni za nienaruszalność polskich granic będą agresywnie odpowiadać na każdą nielegalną próbę wkroczenia do Polski. Na dowód tego, resort Mariusza Błaszczaka postanowił wyposażyć ich w granatniki.

Decyzja ta mocno wzburzyła europejskie władze, które wprost nie mogą uwierzyć w to, co się dzieje w Polsce. Kiedy przez granice zachodnich państw przechodzą tysiące imigrantów, Polska stawia kordony uzbrojone w granatniki na swoich granicach. Taka blokada z całą pewnością wpłynie na kształt szlaków uchodźców, a zwłaszcza tych, którzy do Europy Zachodniej zdążają przez Polskę.

Agnieszka Golias, rzeczniczka prasowa Komendanta Głównego SG, potwierdza, że granatniki trafią do jednostek Straży Granicznej. Wiadomo też, że broń trafi na wyposażenie funkcjonariuszy z powodu „konieczności podniesienia skuteczności działań mających na celu ochronę nienaruszalności granicy”. Jednak jeszcze nie ujawniono, kiedy dokładnie to nastąpi i jakie jednostki zostaną w nie wyposażone.

– Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o tym, kiedy i do jakich jednostek trafią granatniki – mówi Golias.

 

Podziel się
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 28
 •  
 •  
  28
  Udostępnienia

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Co się dzieje?! Polskie uzbrojone oddziały ruszyły na granicę z Niemcami, mają granatniki"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
-=-
Gość

Popieram, granica to granica, żadnego cackania!

Zbyszek M
Gość

powinni zabrać jeszcze gazy bojowe, no takie jak na stonkę czy szarańczę!

Zbyszek M
Gość

Przysięgali strzec granic państwa polskiego! to strzegą! o co chodzi?

Uraa
Gość

Wreszcie wstajemy z kolan, za rekompensaty odbierzemy nasze tereny NRD i odbudujemy mur.

jokerv101
Gość

Informacja jest potwierdzona? czytałem o tym na trzech innych stronach wszędzie to samo zdjecie i opis

keri
Gość

Ważne, aby ta informacja dotarła do nielegalnych migrantów, więc potwierdzanie nam nie jest potrzebne.
Od razu powinny być też wykopane doły na ewentualne nielegalne truchła. Skoro usrańcy mają obozy koncentracyjne z piecami krematoryjnymi i strażnikami, którzy pilnują tych obozów (FEMA), to wykopanie dołów nie byłoby żadną przesadą ani niepoprawnością.

&
Gość

Heh, może wrzesień tym razem będzie należał do Polski? 😉

NEO
Gość

BRAWO !!!

iiiiiiiii
Gość

a juz myślałem ze przeczytam że jarosław chce siła odebrać rekompensate za wojne…;)

keri
Gość

Wreszcie. Strzelać do nielegalnych emigrantów bez ostrzeżenia. Granice Polski mają być nieprzekraczalne i od tego są służby graniczne, które powinny być wyposażone w sprzęt umożliwiający skuteczne wykonywanie służby bez narażania życia.
Służby graniczne nie powinny się tłumaczyć z odstrzelonych nielegalnie przekraczających granicę, gdyż ci, którzy ją nielegalnie przekraczają robią to na własne ryzyko. Prawo graniczne powinno to wyraźnie i jednoznacznie stwierdzać.
Dość z tłumaczeniem się, czy nielegalnie przekraczający granicę dostał posiłek, nocleg, tłumacza itp. Kto przekracza nielegalnie granicę ma być uznawany za zagrożenie kraju i skutecznie unieszkodliwiony, i wywalony poza granice.

pl.com
Gość

Brawo Polska , lac palami kolorowe bydlo , kopac po jajach , strzelac centralnie
w ten szariacki łeb , to mi sie podoba POLSKA TO POLSKA a nie smierdzacy kalifat