Watykan cenzuruje Benedykta XVI. Demon mówi o Franciszku a święci ostrzegają przed antypapieżem

Jan Paweł II stanowił połączenie geniuszu, był człowiekiem świętym, człowiekiem, który uratował świat w pewnym okresie na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przed globalnym konfliktem. Z kolei Benedykt XVI to również geniusz, filozof i co najważniejsze człowiek oddany Bogu do samego końca. Benedykt XVI stał na czele łodzi Piotrowej niezachwiany, mimo, że czół się osamotniony i często o tym wspominał. Owa samotność nie dotyczyła braku obecności Boga, lecz braku obecności kardynałów, którzy powinni stać przy boku Ratzingera.

Nie mniej jednak w ostatnich latach Kościół miał wielkich Papieży to też łatwiej jest dostrzec różnice, jaka kreuje się na horyzoncie, jeżeli chodzi o rozbieżności tego, co było i tego, co jest. Nie tak dawno wypowiedz biskupa Tadeusza Pieronka dla Telewizji, gdy komentował zamieszanie wokół synodu rodziny, wzbudziła moje zaciekawienie. Otóż biskup Tadeusz Pieronek stwierdził, że świat jest różny, ludzie się różnią, kultura się różni, a ta Argentyńska jest całkowicie wyjątkowa, to też może dzięki temu nauczymy się czegoś więcej, nasza kultura i wiara wzbogaci się o to czy tamto.

Innymi słowy biskup broni za wszelką cenę Posunięć Papieża, jednak czy jest to możliwe?Przecież religia i przesłanie Jezusa, czyli ewangelia są takie same dla całego świata, nie ma sytuacji, iż w jednym regionie świata obowiązuje powiedzmy ewangelia według Mateusza do połowy a w innym ewangelia Łukasz od drugiej połowy a jeszcze gdzie indziej tylko zakończenie.

Otóż była by to kuriozalna sytuacja a co gorsza stawiałaby Boga w bardzo złym świetle, a przecież tutaj chodzi właśnie o Boga, nie o papieża Franciszka czy biskupów, lecz o Boga, bo to w jego imieniu Oni podejmują decyzje. Jednak czy zdają sobie z tego faktu i tej bezgranicznej odpowiedzialności sprawę? Dalej głośne były wypowiedzi Franciszka dotyczące globalnego ocieplenia, z którym należy walczyć, gdyż jest to jedna z najważniejszych obecnie kwestii naszego globu.

Kontrowersyjna wypowiedz zwłaszcza, że globalne ocieplenie jest, co najmniej problematyczne, jeżeli w ogóle nie jest kłamstwem i tak naprawdę chodzi o coś innego.Jeszcze pare miesięcy po wyborze Franciszka na stolicę Piotrową miałem okazję przeczytać Jego wypowiedz mówiącą, że Boga można różnie odbierać czy postrzegać, dla jednych będzie on energią, dla innych Ojcem a jeszcze dla innych kimś, kto nas chroni. I teraz czy Papież wiedział, co mówi, czy może był to kolejny lapsus słowny? Porównywanie Boga do jakiejś energii jest, co najmniej błędem, jest to mylne określenie z pogranicza okultyzmu.

Lapsusów słownych było wiele, jednak to, co działo się na synodzie poświęconym rodzinie, przeszło wszelkie granice. Obecnie przedstawiciele kościoła czy też mediów katolickich za wszelką cenę twierdzą, iż jest dobrze i wszystko płynie w dobrym kierunku. A przecież ów synod ukazał ogromne podziały w kościele, i to nie na dolnych szczeblach jak byśmy to mogli nazwać, ale podziały zachodzące po między Kardynałami i Biskupami a zatem najwyższymi władzami Kościelnymi. Mało tego podział dotyczy kwestii fundamentalnych dla wiary.

Szokujące jest to, że dla wielu zwykłych ludzi kwestie nierozerwalności małżeńskiej i kwestie późniejszej komunii świętej są jasne i proste, Jezus wyraźnie mówi o tym w Biblii, natomiast dla Kardynałów i Biskupów jest to temat nie do końca jasny i przesądzony. To budzi obawy a nawet lęk o dalsze losy Kościoła w przyszłości. Bóg Jest taki, jaki przedstawił się nam w Biblii. Nic się nie zmienia, Jego zasady są zawsze takie same, wyryte na kamiennej skale. Dlatego co by w przyszłości nie zrobił Kościół, jakiej nowej nauki by nie ogłosił, jeżeli będzie sprzeczna z nauką Boga wówczas jest to kłamstwo a nawet odstępstwo, o którym jest mowa w Apokalipsie.

Drodzy Czytelnicy tyle tytułem wstępu poprzez który chcieliśmy ukazać pewien rozpad, do jakiego dochodzi w ostatnich latach w Watykanie. I nie mamy tutaj na myśli rozpadu organizacyjnego, lecz rozpadu nauki wiary. Należy o tym pisać jasno, ponieważ wielu kapłanów zdaje sobie z tego faktu sprawę, ale woli milczeć, przyglądając się biernie jak śmierć krzyżowa Jezusa z Nazaretu zostaje zaprzedana za przysłowiowe srebrniki. Jednak nie powinno nas to dziwić, otóż święty Franciszek tak pisze na ten temat.

”Działajcie odważnie, bracia. Bądźcie dzielni i ufajcie Panu.  Czasy   wielkich   prób   i   wielkich ucisków szybko nadchodzą, zamieszanie i waśnie tak, co do rzeczy duchowych jak i doczesnych, będą rozliczne. Miłość wielu oziębnie i niegodziwość złych wzrośnie. Demony będą miały niezwykłą moc, nieskazitelna czystość naszego zakonu i innych [zakonów] zostanie tak bardzo oszpecona, że tylko bardzo niewielu chrześcijan będzie ze szczerym sercem i doskonałą miłością posłusznych prawdziwej osobie trzymającej władzę papieską i Kościołowi Rzymskiemu. W czasie tego ucisku pewien człowiek, niekanonicznie wybrany, zostanie podniesiony do godności papieża.

Będzie się on starał w przebiegły sposób doprowadzić wielu do błędu i śmierci.Wtedy zwielokrotnią się skandale, nasz zakon będzie podzielony i wiele innych zakonów będzie całkowicie zrujnowanych, ponieważ przystaną na błąd, zamiast się jemu sprzeciwić. (…) Niektórzy kaznodzieje będą milczeć, nie mówiąc prawdy, a inni podepczą ją pod swoimi stopami i zaprzeczą jej. Świętość życia będzie wyśmiewana nawet przez tych, którzy otwarcie ją wyznają, dlatego w tych dniach Pan Jezus Chrystus ześle im nie prawdziwego pasterza, ale niszczyciela.

Święty Franciszek.

Z kolei w czasie odprawiania egzorcyzmu w lutym 2016 roku w Brazylii przez grupę zwaną ,,Heroldzi Ewangelii’’ nad człowiekiem, którego tożsamości nie wyjawiono, ze względu na jego dobro, doszło do bardzo dziwnej i kontrowersyjnej sytuacji. Otóż w pewnym momencie demon, który przebywał w opętanym człowieku przemówił na temat obecnego papieża Franciszka. Demon powiedział do jednego z kapłanów odprawiających egzorcyzmy wprost że papież Franciszek to ,,ich człowiek’’ a także, że jest on ,,głupi’’ ponieważ wykonuje wszystko to, co jest zgodne z planem piekieł. Grupa Heroldów Ewangelii została powołana do istnienie przez samego Jana Pawła II.

I wreszcie na koniec informacja, która obiegła cały świat. Otóż wyszło na jaw, że Watykan ocenzurował list Benedykta XVI tak, aby niósł on przekaz aprobaty i przychylności względem Franciszka I. Watykan, czyli instytucja głosząca prawdę, ewangelię i mająca się za spuściznę po Jezusie z Nazaretu wybiera cenzurę, manipulację informacyjną i szafowanie prawdą i kłamstwem. Jest to szalenie niepokojąca sytuacja, ponieważ pokazuje, że takich przypadków może być więcej, a rozsądek nakazuje sądzić, że z pewnością było ich więcej. Ale, o co chodzi?

List papieża Benedykta XVI dotyczący Franciszka I, list tak mocno komentowany na całym świecie, został opublikowany bez kluczowych fragmentów. Wersja, nazwijmy to ocenzurowana stanowi głos obrony obecnego papieża, w związku z krytyką, jaka coraz mocniej dotyka Bergoglio. Jednak CAŁY list, nieocenzurowany nie jest już tak przychylny i jednoznaczny. Wielu publicystów Watykańskich wspomina, że należy poddać wnikliwej analizie to, co napisał Benedykt XVI, ponieważ może to być bardzo mocny głos sprzeciwu wobec poczynań Franciszka. Benedykt XVI został odizolowany od świata, to też nie ma on wielu okazji do wypowiedzi, czy obecny list ten impas przełamie?

Ostatecznie Watykan musiał przyznać, że ingerował w list Benedykta XVI dotyczący Franciszka I. Jak podkreślają dziennikarze takie działanie to czysta manipulacja, która w znacznym stopniu zmieniła sens listu i naruszyła wszelkie możliwe standardy dziennikarskie.Prawdopodobnie cała sprawa nie zostałaby zauważona gdyby nie dziennikarze Associated Press, którzy po przez swoją zdecydowaną postawę zmusili Watykan do wyznania prawdy. Zaiste jest to dziwne uczucie, gdy pisze się o Watykanie i o tym jak cenzuruje on i manipuluje informacją pod własne korzyści.

Innymi słowy przytłoczony przez kontrowersje Bergoglio musiał się poddać i opublikować cały tekst Benedykta XVI, który teraz, z pominiętym fragmentem, jasno pokazuje, że duch listu emerytowanego papieża był nie tylko sarkastyczny, ale może nawet oburzony. Od emerytowanego papieża wymagało się aby wydał przychylną opinię na temat serii książek ,,Teologia papieża Franciszka’’ ukazującego się nakładem watykańskiego wydawnictwa Libreria Editrice Vaticana. Oto niektóre ocenzurowane fragmenty listu Benedykta XVI, którymi chcemy zakończyć dzisiejszą publikację, pozostawiając Wam drodzy Czytelnicy kwestię interpretacji.

,,Nie mam ochoty napisać na ich temat żadnej krótkiej i zwartej strony teologicznej, ponieważ w całym moim życiu zawsze było jasne, że piszę i wyrażam się tylko o książkach, które czytałem. Niestety, nawet z przyczyn fizycznych, nie jestem w stanie przeczytać jedenastu tomów w najbliższej przyszłości, tym bardziej, że czekam już na inne zobowiązania, które już podjąłem. Jedynie marginesowo, chciałbym zauważyć moje zdziwienie, że wśród autorów jest także profesor Hünermann, który podczas mojego pontyfikatu został wyróżniony za wiodące inicjatywy antypapieskie. W znacznym stopniu uczestniczył w wydaniu ,,Kölner Erklärung’’, które w odniesieniu do encykliki ,,Veritatis splendor’’ zjadliwie zaatakowało autorytet papieski Papieża, szczególnie w kwestiach teologii moralnej. Nawet założona przez niego ,,Europäische Theologengesellschaft’’ początkowo uważana była za organizację sprzeciwiającą się papieskiemu magisterium.’’

Ocenzurowany przez Watykan fragment listu Benedykta XVI.

źródło: globalne-archiwum.pl

16 KOMENTARZE

 1. Matka Natura – to wszystko w kwestii głupich i krwawych religii, sekt, mitów…i tym podobnych krętactw wykorzystujących naiwność ludzi dla własnych podłych celów. Watykan i jemu podobne przybytki….zachodźże słoneczko skoro masz zachodzić, …Watykan, a powiedz ile przykazań złamaliście zasłaniając się tkzw, słuszną sprawą>?

 2. Nasz miał 33-ci stopień wtajemniczenia masoński Uratował świat i wpakował nas w łapy jeuropejskich bandziorów. A Benedykt zapewne też. am 33 ci certyfikaat. Innych tam nie dopuszczą. Ale są święci nawet ze skurczonym własnym członkiem, i zwapniałym mózgiem. Z powodu starczego wieku. Przykro mi że tak napisałem, ale to prawda nieswięta .

 3. Pontyfikat Jana Pawła II: pedofilia, przekręty finansowe, bezkrytyczne poparcie dla kryminalnej organizacji jaką był Legion Chrystusa, dławienie i cenzurowanie kapłanów teologii wyzwolenia, którzy walczyli w osamotnieniu z dyktaturami, brak dialogu z cerkwią i Chinami. Za plus należy Wojtyle przypisać zwycięską walkę z ZSRR, leczenie Polaków z kompleksów, ekumenizm, pielgrzymki, zmuszenie Pinocheta do odejścia. Benedykt XVI mówiła o obecności szatana w Kościele i o upadku Kościoła, który cofnie się do małej grupy wyznawców. Franciszek natomiast mówił o III Wojnie, która już wybuchła i o Jezusie, który przybył do Europy w tłumie uchodźców z Azji i Afryki.

 4. Chodzi o to że próba osądzania i negatywnych opinii zamyka serce na Boga .Modlitwa prawdziwa jest wtedy niemożliwa.Odbudowanie świątyni własnego ciała jest wtedy niemożliwe .Odnowę świata trzeba zacząć od siebie.Zawierzenie Bogu i Maryji ochroniło miejsce gdzie modlili się kapłani w czasie wybuchu bomby atomowej .Nawet trawa wokół klasztoru pozostała zielona.

 5. Polecam książki ks egzorcysty Martina Malachiego który opowiada o tym co się dzieje w watykanie , jak biskupi od dłuższego czasu są nieposłuszni papieżom i robią na przekór , jak doprowadzają do modernizmu , unowocześniania liturgi i przeinaczania tak że liturgia posoborowa po 1962 r straciła moc .W centrum jest ksiądz a nie Bóg ( ksiądz czuje się jak na scenie ) a we mszy trydenckiej czyli mszy wszechczasów ksiądz razem z ludzmi byli skierowani w strone Pana Boga . Mszę Novus Ordo posoborową stworzyło 6 protestantów i 2 katolików i intencją było zmodyfikowanie Najświętszej Ofiary na uczte bez krzty nadprzyrodzoności i tajemnicy . Dziś gdyby ksiądz za granicą wyszedł na ołtarz w szortach z papugą na ramieniu to by biskupi i ludzie byli zachwyceni i by klaskali . Ale gdyby się ksiądz ubrał w przedsoborowe ornaty i gdyby ludzie narzekali że to przestarzałe to by taki ksiądz dostał odpowiedz od biskupa : robisz skandal i zamieszanie , masz pare dni aby się spakować i do widzenia . A dlaczego ? Bo heretycy nie zagrażają biskupom , nie posiądą ich stanowisk , a wierni naśladowcy Jezusa będą zagrożeniem dla biskupów któzy są dla władzy a nie z miłości do Jezusa . Mistrzami wiary są św Jan od Krzyża i św Teresa z Avila , polecam tych wielkich świętych . Papieżowi Franciszkowi zdarzyło się wiele razy powiedzieć głupoty i herezje np że nie trzeba wierzyć aby być dobrym człowiekiem . Jest to półprawdą , bo ksiądz raczej powinien kierować wzrok na życie wieczne a nie tylko ziemskie , powinno być raczej trzeba być wierzącym , dobrym człowiekiem , wypełniającym słowa Jezusa aby być zbawionym. Bycie dobrym dla każdego jest czymś innym . Jezus powiedział że największym przykazaniem jest będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca , ze wszystkich sił , całą duszą a bliźniego jak siebie samego . Czyli że z miłości do Boga rodzi się zdrowa miłość do nas samych i do bliźnich . Dla nie wierzącego bycie dobrym może oznaczać wspólne tarzanie się w grzechach z innymi , a dla wierzącego będzie się liczyło zachowanie godności ludzkiej jaką obdarował nas Bóg (w końcu jesteśmy stworzeni na obraz Boży i jesteśmy świątynią Ducha Świętego i zostaliśmy nabyci drogocenną Krwią Chrystusa). Albo Franciszek powiedział że jesteśmy wszyscy dziećmi jednego Boga , co jest nie prawdą . Bo jesteśmy wszyscy stworzeniami jednego Boga , ale dzećmi są już tylko ci co słuchają nakazów Jezusa i je wypełniają , ci co nie słuchają są dzećmi diabła , innej drogi nie ma , dwom panom służyć nie można , nie ma drogi neutralnej . Co do utraty wiary w Rzymie , Matka Boża w La Salette przepowiedziała że Rzym straci wiare i stanie się siedzibą antychrysta , nie oznacza to że kościół zostanie odrzucony przez Boga bo , Bóg nie zaprzecza sobie, ale że kościół czeka oczyszczenie i cierpienie . Być może słabość i ciemność kościoła będzie zachętą do nawrócenia żydów . Bo gdy żydzi ukrzyżowali Jezusa , wielu pogan się nawróciło .

  • Ksiądz Malachi Martin nie żyje już ok. 10 lat a przez te 10 lat moralność i ogólna sytuacja znacznie się pogorszyła.
   Jest bardzo źle. Jedna z najlepszych książek tego kapłana to Dom smagany wiatrem opisujący sytuację w kościele katolickim i opisujący 3 część tajemnicy fatimskiej.
   Książka dostępna w chodnikach.

 6. Papierz Franciszek prze swoim pontyfikatem jeździł autobusem a nie wygodnym samochodem zna problemy ciężko pracujących i utrudzonych codziennością ludzi To pycha i wyniosłość jest przyczyną grzechòw .Jakoś nie widzę tego u papieża Franciszka. Pisanie o rozłamie w kościele i fałszywości papieża ma na celu podważenie zaufania i wywołanie tego rozłamu Mam taką sugestiè by przejechać sie busem do sasiedniego miasta pare razy a potem napiać swoja opinie gdzie jest prawda a gdzie fałsz Łatwiej będzie o rozeznanie tematu i obiektywną opinię

 7. Oczywiste, że jest marionetką „rządzących” . Diabeł zawsze atakuje od podnóża. Skały , na której wiara i to co mu zagraża zostało wybudowane. Mówią o niektórych papieżach ludzie , którzy przeżyli śmierć kliniczną i dzięki Bogu widzieli piekło . Ludzi bardzo znanych , szanowanych .. i do których ludzie się modlą . Wielu gadało o … którzy siedzą w piekle , tyle że nikt w to nie uwierzy a prawda jest w dzisiejszych czasach niewygodna, ponieważ atakuje sztucznie wykreowanego świata przez majętnych ludzi .

  • do faken33ws ciekawa nazwa…;) co do śmierci klinicznej i piekła nie jestem w 100% przekonany ponieważ to co ludzie przeżywają podczas takiej śmierci można podczas ”medytacji” osiągnąć nazywa się to OOBE gościu co się zwał Robert Monroe napisał o tym OOBE książkę i ponoć on też widział piekło ,więc dlaczego mam wątpliwości ? bo sam za młodu doświadczałem to OOBE i pewnego razu chciałem przetestować czy to nie wymysł mózgu , wymyśliłem że taki sposób ojciec kupuje dziennik zawsze trzyma w kuchni nie wchodziłem do kuchni w ten dzień wyszedłem z ciała żeby posprawdzać jakie są artykuły i później sprawdzić czy takie są no i były … z jednym ale mianowicie mogłem widzieć warstwowo w sensie wszystkie strony gazety ale co ważniejsze było ciemno więc chciałem światło i … pojawiła się obok lampa i było jasno …, więc wniosek można wychodzić z ciała /albo nie wychodzić tylko podłączać się świadomością do wszystkiego … ale biorąc pod uwagę ten numer z lampą można sugerować że ludzie podczas takiej śmierci czy OOBE częściowo sami stwarzają sobie takie obrazy , i np taki ktoś doznający śmierci klinicznej jest w strachu a wcześniej w kościele mu mówiono że jest piekło za grzechy ,podświadomie czuje się że może pójść do piekła bo święty nie był i takie piekło sam sobie wymyśla podczas takiej śmierci… mogę się mylić oczywiście

   • Człowiek („mózg”) nie jest w stanie sam utworzyć idealnie „sztucznej rzeczywistości ” z reagującymi zmysłami tak jak w rzeczywistości. Wyjście z ciała i OOBE jest prawdziwe , tyle że nie polecam szukać prawdy w ten sposób. Wiele mogą kosztować człowieka takie doświadczenia, tym bardziej jak jest ktoś niewtajemniczony . Nie wolno traktować tego jak zabawę , bo odwróci się „to” przeciw Tobie . Bóg pozwala/pokazuje niektórym osobom jakie jest częściowe życie po śmierci i pokazuje też niektórym piekło , tyle że te osoby są przez łaskę Boga chronione . Bez Boga i Bożej łaski, nikt nie mógłby przeżyć coś takiego . Sam strach by kogoś wyjadł. Polecam szukać prawdy w inny sposób , samo pana ryzyko i wyjście z ciała powinno rozwiać niektóre wątpliwości, które nadal są zwątpieniem. Tak w ogóle to co, jeśli podłączasz się świadomością w inny wymiar , wychodząc ? ^^
    Wiadomo , że jest bardziej rozbudowany, ale z pewnością nie należy on do ludzi żyjących w tym teraźniejszym wymiarze .

    • piszesz że mózg nie jest w stanie wytwarzać idealnie sztucznej rzeczywistości , a miałeś kiedyś świadomy sen ? sen to niby nie rzeczywistość a świadomy sen morze być realniejszy niż to tu i teraz … !!! co do reszty zauważ z jakim przekonaniem piszesz a tak na prawdę to tylko domysły i wpajane przekonania od dziecka …, zauważ taki Syryjczyk też wieży w swojego Boga i z takim samym przekonaniem jak nie większym od ciebie i tak samo reszta ludzi wielu Religi … , nie mówię że nie ma Boga w sensie stwórcy tego całego grajdołka trzeba by być niesamowicie ograniczonym żeby tak myśleć czyli być ateistą 😉 bez urazy jeśli to czytają , ale mam odczucie że ludzie są robieni w konia a te wszystkie religie świata naszego to wymysł innej cywilizacji to moje osobiste zdanie mogę się mylić choć jest wiele dowodów że nie , ps tego OOBE już nie doświadczam za młodu to robiłem ale przez ostatnie 2 lata miałem 5 dziwnych przypadków z czego jeden dzisiaj , mianowicie zasypiam podczas ”medytacji” i budzę się rano ”tak jak by się budzę ” w sensie mam świadomość siebie i z jednej strony jak bym był w pokoju ale i jednocześnie ”przenikał /był” w innych przestrzeniach z tym że ”to nie są miejsca jak to tu i teraz ” to nie są miejsca że można je określić opisać , trudno to na tekst przelać a w zasadzie się nie da , to tak jak by międzymiejsca miedzyczas że tak powiem bo inaczej nie umie , nie jest to OOBE żaden sen świadomy czy paraliż senny etc na razie nic wiecej nie powiem z czasem może co więcej

     • Syryjczyk, podobnie jak taki Żyd też wierzą w swoje bóstwa. Podobnie jak Słowianin wierzy w swoje bóstwa. Zawsze są te”swoje bóstwa”. Wszystko zależy od stopnia rozwoju rozumu. Jeden nie wie do dzisiaj, co to jest grom,i modli się do chmur, drugi wie co to jest grom i przestał się do chmur modlić. Tam latają samoloty, tak samo jak kiedyś, ale kiedyś się na tym nie znano.Stąd – wiara w boga w niebiesiech i gapienie się w górę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here