Co to za anomalia na dnie Bałtyku? “Natura tego nie stworzyła”

anomalia_na_Baltyku

Tajemniczy obiekt dla jednych jest żelaznym dowodem na istnienie UFO, dla innych – to ślad dawnej, zatopionej cywilizacji. Uczeni przyznają, że znalezisko jest bardzo dziwne i nie są w stanie wyjaśnić co to takiego.

Odkryty w czerwcu 2011 r. przez ekipę szwedzkiego badacza Petera Lindberga niezwykły obiekt ponownie rozpalił wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie po tym jak izraelski geolog Steve Weine oświadczył, że “takiego metalu natura nie mogła stworzyć samodzielnie”.

Na sonarze widać leżący na głębokości 100 metrów podłużny 70-metrowy obiekt dziwnego kształtu. Jego wygląd nie przypomina niczego, co dotychczas znała ludzkość. Część badaczy twierdzi też, że w jego pobliżu występują dziwne zjawiska. M.in. przestają działać urządzenia elektryczne.

“Cały sprzęt elektryczny, w tym nasz telefon satelitarny, przestał działać, gdy znaleźliśmy się nad tym obiektem. Ale kiedy odpłynęliśmy o jakieś 200 metrów, znowu wszystko działało. Wróciliśmy tam ponownie i znowu wszystko wysiadło” – mówi w rozmowie z NDTV Stefan Hogerborn z zespołu badawczego Ocean X.

anomalia_na_Baltyku

Sam odkrywca również nie jest w stanie tego wyjaśnić. “Doświadczyliśmy rzeczy, których naprawdę nie mogłem sobie wyobrazić. Wcześniej byłem największym sceptykiem w zespole. Myślałem, że znaleźliśmy jakiś kamień, skałę, czy zastygnięte błoto. Ale to nie jest nic takiego” – przyznaje Peter Lindberg.

Obecnie trwają badania nad składem chemicznym próbek pobranych przez nurków z Bałtyckiej Anomalii. Być może dopiero one rozwieją mity, które wokół niej narastają. A są one niekiedy bardzo zdumiewające.

anomalia_na_Baltyku

Jedni twierdzą na przykład, że jest to wrak statku kosmicznego obcej cywilizacji. Najzabawniejsze, że na dowód tego wskazują, iż znalezisko przypomina kształtem kosmicznego “Sokoła” z Wojen Gwiezdnych.

Inni są przekonani, że to ruiny dawnej zatopionej przez fale cywilizacji sprzed 14 tys. lat, być może Atlantydy, a to co widzimy to część dawnej świątyni. “Są na niej widoczne wielkie geometryczne symbole i hieroglify kultury atlantyckiej” – twierdzi badacz zjawisk paranormalnych Ryan Castledine prowadzący na YouTubie kanał Tajemnicza Historia.

Jego zdaniem, w pobliżu może znajdować się znacznie więcej podobnych obiektów. Castledine dopatrzył się też na tym znalezisku symboli Jowisza. Jego zdaniem, widoczna na niektórych podwodnych zdjęciach kopuła mogła służyć do ogniskowania fal ultra i infradźwiękowych.

Sceptycy uważają to jednak za bzdurę i oburzają się, że niektórzy rozpowszechniają takie teorie. Faktem jest jednak, że jak dotychczas uczonym nie udało się wyjaśnić czym właściwie jest tajemnicza Anomalia na dnie Bałtyku.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ojciec Tadeuszttteis77yyyyyy Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ojciec Tadeusz
Gość
Ojciec Tadeusz

To sa francuskie okrety podwone ktore zakupil Antek M???

ttteis77
Gość
ttteis77

„skąd pewność że wyłącza elektryczne narzędzia, skoro możecie później włączyć je z powrotem, chyba że pobrało jakąś część mocy a to by znaczyło że pobiera a nie wyłącza. czyli wciąż istotnie działa, pytanie co to jest, co tam robi, jak długo to tam jest, czyje to jest. ktoś po swoją własność wróci. Wyciągnijcie to z dna, lub zbudujcie podwodny kompleks i odkryć całe znalezisko na sucho „

yyyyyy
Gość
yyyyyy

pojazd kosmiczny którym jarosław przybył na ziemie 😉