Coraz bliżej wielkiej afery? Zachód: Zlecenie zamachu płynęło z Polski

Pewny zamachu jest niemiecki dziennikarz śledczy powołujący się na notatki niemieckiego wywiadu. Bez chwili zawahania mówi, że zamach ten zlecił wysoko postawiony polski polityk. Jurgen Roth powołuje się m.in. na notatkę niemieckiego wywiadu.

– Możliwym wyjaśnieniem przyczyny katastrofy TU-154 z 10.04.2010 w Smoleńsku jest wysoce prawdopodobny zamach przy użyciu materiałów wybuchowych przeprowadzony przez Wydział FSB działający pod przykryciem w ukraińskiej Połtawie, pod dowództwem generała Jurija D. z Moskwy. – oto fragment notatki niemieckiego funkcjonariusza Federalnej Służby Wywiadowczej, który sporządził ją po tajnej rozmowie z członkiem polskiego rządu i przedstawicielem rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Jurgen Roth opisuje obszernie swoje dziennikarskie śledztwo w wydanej właśnie książce „Tajne akta S.”. Według Rotha podczas tajnego spotkania członek polskiego rządu miał zlecić wykonanie zamachu Jurijowi D., który z kolei zaangażował w intrygę rosyjskich funkcjonariuszy. – Następnie wspomniany generał FSB nawiązał kontakt ze stacjonującą w Połtawie grupą operacyjną pod dowództwem Dmytra S. On oraz cała jego grupa operacyjna, w skład której wchodzi piętnastu etatowych funkcjonariuszy FSB, posługują się oficjalnie na terenie Ukrainy dokumentami SBU [Służby Bezpieczeństwa Ukrainy] – pisze Roth.

Autor książki wspomina też, że to Donald Tusk był uznawany przez Rosję za przyjaciela, a Lech Kaczyński był dla Władimira Putina niewygodnym partnerem do rozmów. Spekuluje, że przyczyną śmierci mogły być umowy gazowe pomiędzy Polską a Rosją.

– W momencie swojej śmierci Lech Kaczyński pozostawił cały szereg niepodpisanych nowelizacji ustaw i umów handlowych. Wartość jednej z takich niepodpisanych umów opiewała na ponad 50 mld euro, co w przypadku polskich organów bezpieczeństwa musiało rodzić pytanie, czy polski prezydent musiał umrzeć z powodu rosyjskiego gazu? W sierpniu 2009 roku współpracownicy Putina i Tuska po raz pierwszy doszli do akceptowalnego dla „obu stron” projektu umowy na dostawy gazu, który jednak chwilowo został wstrzymany. Z niewyjaśnionych do dziś powodów – czytamy w książce.

USA mają informacje o Smoleńsku

– W Stanach Zjednoczonych istnieją różne dane nieprzetworzone i informacje, które zebrał zespół pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. Wszystko to zostało zgromadzone na zewnętrznym dysku i przekazane do amerykańskiego środowiska, które zajmuje się wywiadem. Żeby wyjaśnić sprawę smoleńską muszą w USA wygrać konserwatyści, którzy stworzą w tej sprawę komisję senacką – mówi prof. Marek Jan Chodakiewicz.

WIDZIAŁEM DOKUMENTY TAJNYCH SŁUŻB IZRAELA, USA, WIELKIEJ BRYTANII I INTERPOLU. PO TEJ LEKTURZE NIE MAM WĄTPLIWOŚCI: ZA TĄ KATASTROFĄ STOI ROSJA

– mówi były oficer izraelskiego Mosadu Juval Aviv.

Były trzy wybuchy

– Wyniki Jorgensena są poprawne. W Smoleńsku doszło do trzech wybuchów — mówił TV Republika prof. Wiesław Binienda. Tezę o wybuchach bezwzględnie wykluczały komisje Milera i Anodiny, które zajmowały się śledztwem od kwietnia 2010. Słowo „wybuch” wielokrotnie w raportach dla Tuska i Kopacz zastępowano słowem „pożar”.

Masowo zapraszani do Polski naukowcy z krajów skandynawskich, Stanów Zjednoczonych, Wysp Brytyjskich czy nawet nasi rodzimi, uznawali raporty MAK i komisji Milera za bezsensowne. Najprostsze obliczenia pokazywały, że ustalenia państwowych zespołów to jeden wielki stek bzdur. Śledztwo smoleńskie wciąż trwa.

źródło: newsweb
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

19
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
tomwitkacyISAACsekatordaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
NeoAnon
Gość
NeoAnon

TUSK zdrajca sprzedał nasz rząd za posadę w unii.

daroo
Gość
daroo

Następna chora teoria spiskowa

eljot
Gość
eljot

Tusk tak czy siak i tak za to odpowie za mord swoich!! Zdrajca

tom
Gość
tom

Chłopie przestań brać dopalacze !

ISAAC
Gość
ISAAC

Twoja Stara bierze dopalacze ty kurwo Jebana ALLAHU AKBAR

tom
Gość
tom

Po konkretnej odpowiedzi widać obszczymurka z pod budki z piwem.

ISAAC
Gość
ISAAC

Chuj w dupę policji

Dejawu
Gość
Dejawu

Toż to nius z przed roku.
Zaczynamy cyrk, jak co roku w straszenie.

obserwator
Gość
obserwator

Z tragedii wypadku robienie zamachu to jest poronione , Polska nic nie znaczy na arenie międzynarodowej.

migaz
Gość
migaz

zastanawiam się tylko czya w tym wina że Polska nic nie znaczy…

obserwator
Gość
obserwator

Choroba nie wybiera !!!

sekator
Gość
sekator

Polacy wiedzą, kto!. Ten kto zlecił zamach i przygotował orędzie do narodu, co najmniej, dzień wcześniej!. Tusk został poinformowany i bez zastrzeżeń zaakceptował plan!. Chciał władzy!. Pierwszą ofiarą „seryjnego samobójcy”, został pracownik kancelarii Tuska, który chciał nagłośnić plan i ratować delegację!. Potem już tyko czyszczono scenę, z wtajemniczonych!. PiS zmienił dziś prawo i teraz łby zdrajców, zaczną spadać!. Szkoda, że dopiero po tylu latach!….

Lucippurr
Gość
Lucippurr

I oby jak najszybciej wyszło na jaw jaka kurwa za tym stoi. Pewnie dlatego te zaczadziałe pełofsko-nowotworowo-kodomistyczne gówna tak histerycznie dzisiaj „bronią demokracji”. Nie będzie litości dla skurwysynów.

witkacy
Gość
witkacy

Sekator widzę że jesteś dobrze poinformowany kto, co i jak. Więc proszę odpowiedz mi na pytanie skoro był zamach i prawda wyjdzie na jaw to co dalej? Z szabelką będziesz biegł na Rosję?, zachód i tak to będzie miał w dupie.Myślisz że ilu pójdzie na wojnę za polityków którzy od 30 prawie lat nic dobrego dla kraju nie robią? Po pierwsze i najważniejsze zdarzyła się tragedia bardzo wielka, a czy był to zamach, śmiem wątpić, a jeżeli jakiekolwiek obce służby wiedzą cokolwiek i nic nie przekazują widać ile Polska znaczy na świecie, najpewniej jako poligon do niedługiej wojny tyle w… Czytaj więcej »

sekator
Gość
sekator

Z szabelką się nie wybiorę!. Ale umowę gazową zerwę!. Wszystkie umowy importowe. Zażądamy odszkodowań idących w miliardy złotych, za pół wieku okupacji i za Katyń. Za wywózki na Sybir i do Kazachstanu!. Za zamordowanie 96 osób w czasach pokoju!. W razie odmowy kontakty dyplomatyczne zostaną zawieszone lub zamknięte!. Rosja zostanie przez Sejm uznana za wroga Polski!.

daroo
Gość
daroo

Lecz się nie wiem już na co ale się lecz

witkacy
Gość
witkacy

A oni już to zrobili, mięso jajka, owoce, mleko i przetwory i w wuja jeszcze i co???? Dyserwikacja dostaw gazu następuje, nie nie jestem zwolennikiem pisu, mam go w serdecznym poważaniu. Możesz mnie wyklinać od najgorszych, wieszać psy, ale jak i po Katyniu i Giblartarze, ruskie nas dymają a zachód wykłada laskę, a jeżeli chodzi o Sejm niech przestaną działąć na szkodę Polski bo kraj piękny tylko ludzie………………….

sekator
Gość
sekator

Dywersyfikacja!. Słowo krawężnik?. Do potykania się?.

witkacy
Gość
witkacy

W stanie wskazującym potkknąłem się mój błąd