Coraz bliżej wojny. Kolejny obywatel USA aresztowany w Korei Północnej

Jak podaje agencja KCNA – Władze w Pjongjangu aresztowały obywatela USA. Jest oskarżony o działanie wymierzone w Koreę Północną.

Kim Hak Song, który pracował na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Pjongjangu, został zatrzymany w sobotę – poinformowała rządowa północnokoreańska agencja KCNA.

Niespełna tydzień wcześniej Pjongjang potwierdził, że aresztowano obywatela USA za „wrogie działania” zmierzające do osłabienia państwa; 23 kwietnia poinformowała o tym południowokoreańska agencja Yonhap.

Chciał podważyć porządek

Amerykanin, który został zidentyfikowany jako Kim Sang Dok, został zatrzymany w Pjongjangu za popełnienie „wrogich działań kryminalnych” mających na celu „podważenie” porządku w Korei Północnej – podała wówczas KCNA.

W styczniu ubiegłego roku aresztowany został 22-letni amerykański student Otto Warmbier; skazano go na 15 lat ciężkich robót za usiłowanie kradzieży transparentu propagandowego. W marcu 2016 roku 62-letni obywatel USA pochodzenia koreańskiego Kim Dong Chul otrzymał wyrok 10 lat ciężkich robót w związku z oskarżeniem o działalność wywrotową.

Aresztowany w 2012 roku przez północnokoreańskie władze i skazany na 15 lat ciężkich robót za przestępstwa przeciwko państwu amerykański misjonarz Kenneth Bae został po dwóch latach zwolniony.

Autor: lukl\mtom / Źródło: PAP
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.