Coraz częściej wybuchające wulkany – zbieg okoliczności czy powód do obawy?

coraz więcej wulkanów wybuchaErupcje wulkanów zdarzały się w przeszłości i zdarzać się będą w obecnych czasach. Pytanie nasuwa się jedno czy ostatnio nie dochodzi do ich wzmożonej aktywności? Interpretować można to na różne sposoby. Zdania są podzielone. Jedni uważają, iż z ziemią może się dziać coś złego, a te wydarzenia są tego oznaką. Z drugiej strony opinie głoszą przypadkowość tegoż zdarzenia. W ostatnich tygodniach miało miejsce siedem erupcji w przeciągu paru godzin w sześciu innych krajach na świecie.

Fakt faktem, iż w ostatnim czasie budzą się nieoczekiwanie wulkany znajdujące się w spoczynku od czterdziestu lat. Wraz z tymi działaniami mają miejsce formowania się nowych wysp i wzmożone w swych rozmiarach wybuchy pyłów wulkanicznych. W ich skutek traci życie wiele osób. Wśród miejsc takowych zdarzeń są tę usytuowane w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia m.in.: Meksyk, Gwatemala, Indonezja i inne wyspy na oceanach.Wspomniany pierścień dotyczy strefy o wzmożonej aktywności wulkanicznej i trzęsień ziemi. Włochy, państwo posiadające jeden ze słynniejszych wulkanów – Etna, zaskakuje ostatnimi doniesieniami związanymi z erupcją tegoż wulkanu, a za nią kryje się kilkukilometrowa chmura, słup dymu.

Jednakże wieści dochodzące od naukowców nie napawają optymizmem. Głoszą, iż czekają nas erupcje m.in. w Ekwadorze i Rosji. Trzeba nadmienić, że zdarzenia te są przede wszystkim tragedią dla mieszkańców sąsiadujących z tak potężnym żywiołem często muszą się ewakuować bądź przesiedlać. Niejednokrotnie w skutek erupcji sparaliżowane są drogi powietrzne i lądowe.

Zaistniałe zdarzenia nie pozostawiają złudzeń w sferze ich skutków mających wpływ na naszą planetę, na klimat i jego zmiany. Obawy są i pozostaną wraz z nasileniami się tych zjawisk.

niesamowite zdjęcie wulkanu

niesamowite zdjęcie wulkanu

wulkan niesamowite zdjęcie

ogromny słup dymu nad wulkanem

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o