Coraz częściej wybuchające wulkany – zbieg okoliczności czy powód do obawy?

coraz więcej wulkanów wybuchaErupcje wulkanów zdarzały się w przeszłości i zdarzać się będą w obecnych czasach. Pytanie nasuwa się jedno czy ostatnio nie dochodzi do ich wzmożonej aktywności? Interpretować można to na różne sposoby. Zdania są podzielone. Jedni uważają, iż z ziemią może się dziać coś złego, a te wydarzenia są tego oznaką. Z drugiej strony opinie głoszą przypadkowość tegoż zdarzenia. W ostatnich tygodniach miało miejsce siedem erupcji w przeciągu paru godzin w sześciu innych krajach na świecie.

Fakt faktem, iż w ostatnim czasie budzą się nieoczekiwanie wulkany znajdujące się w spoczynku od czterdziestu lat. Wraz z tymi działaniami mają miejsce formowania się nowych wysp i wzmożone w swych rozmiarach wybuchy pyłów wulkanicznych. W ich skutek traci życie wiele osób. Wśród miejsc takowych zdarzeń są tę usytuowane w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia m.in.: Meksyk, Gwatemala, Indonezja i inne wyspy na oceanach.Wspomniany pierścień dotyczy strefy o wzmożonej aktywności wulkanicznej i trzęsień ziemi. Włochy, państwo posiadające jeden ze słynniejszych wulkanów – Etna, zaskakuje ostatnimi doniesieniami związanymi z erupcją tegoż wulkanu, a za nią kryje się kilkukilometrowa chmura, słup dymu.

Jednakże wieści dochodzące od naukowców nie napawają optymizmem. Głoszą, iż czekają nas erupcje m.in. w Ekwadorze i Rosji. Trzeba nadmienić, że zdarzenia te są przede wszystkim tragedią dla mieszkańców sąsiadujących z tak potężnym żywiołem często muszą się ewakuować bądź przesiedlać. Niejednokrotnie w skutek erupcji sparaliżowane są drogi powietrzne i lądowe.

Zaistniałe zdarzenia nie pozostawiają złudzeń w sferze ich skutków mających wpływ na naszą planetę, na klimat i jego zmiany. Obawy są i pozostaną wraz z nasileniami się tych zjawisk.

niesamowite zdjęcie wulkanu

niesamowite zdjęcie wulkanu

wulkan niesamowite zdjęcie

ogromny słup dymu nad wulkanem

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.