Coraz mocniej idzie ku wojnie. „Rosja musi być niezadowolona”

2
4

Biały Dom poinformował, iż prezydent USA Donald Trump zapoznał się z bieżącymi szczegółami dotyczącymi odpalenia przez Koreę Płn. pocisku balistycznego. Dodano, iż prezydent wierzy, że Rosja „musi być niezadowolona” z faktu kolejnej północnokoreańskiej próby.

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer potwierdził w nocy z soboty na niedzielę zobowiązanie do dbania o bezpieczeństwo kluczowych sojuszników USA w regionie: Korei Południowej i Japonii. Spicer dodał, iż niezadowolenie Rosji może, według prezydenta wynikać z faktu, iż północnokoreański pocisk spadł bliżej Rosji niż Japonii. Podkreślił także, że kolejna próba rakietowa powinna być sygnałem dla wszystkich krajów, by zwiększać sankcje wobec reżimu.

„Korea Płn. zbyt długo pozostaje rażącym zagrożeniem” – powiedział Spicer.

Korea Płn. wystrzeliła w niedzielę rano, czasu lokalnego, pocisk balistyczny, który przeleciał ok. 800 km i spadł do Morza Japońskiego – poinformował sztab generalny armii Korei Południowej. Nie udało się jeszcze ustalić typu pocisku; według źródeł amerykańskich nie był to pocisk międzykontynentalny (ICBM).

Pocisk wystrzelono z bazy wojskowej w Kusong, w prowincji Pjongan Północny, położonej na północny zachód od stolicy Korei Północnej – Pjongjangu. W tym samym miejscu przeprowadzono 12 lutego br. próbę z rakietą Pukguksong-2 (KN-15).

Premier Japonii Shinzo Abe wyraził w niedzielę wobec dziennikarzy stanowczy protest przeciwko tej próbie i podkreślił, że stanowiła ona pogwałcenie rezolucji ONZ.

2 KOMENTARZE

  1. od jakiś 7 lat czytam na tych stronach niby niezależnych o wojnie komecie i zagładzie i jakoś nic nie widać. nakręcanie nie wiadomo czego byle tylko kliknięć było dużo i się zarabia na naiwniakach

  2. No i na gadaniu sie skończy bo Dzun Dzun ma w d…..sankcje i grozby pod swoim zdresem. On musi czuć się bezpiecznie jak inne kraje.Nie jest to glupi facet ani żadem agresor ale stanowczy w swoim dzialaniu ! A Ameryka portkami trzesie podobnie i inne kraje. hhhh

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.