Coś się szykuje? Rosja zamówiła 49 tys. trumiennych flag

Ta informacja z Portalu Zamówień Państwowych Rosji powinna zainteresować zachodnie służby specjalne. Dlaczego rosyjskie dowództwo planuje pogrzeby swoich żołnierzy w takiej ilości?

Zamówienie Nr 0173100004517000101 Ministerstwa Obrony Rosji zamieszczono na portalu Zakupki.gov.ru w dniu 17 lutego br. Jego ogólna wartość to 36,5 mln rubli, a jedna z jego pozycji mrozi krew żyłach.

Po wejściu do treści zamówienia wśród wielu różnych akcesoriów, które chce kupić wojsko, widnieje m.in: pozycja: „Flagi do rytuałów wojskowych: państwowa flaga Federacji Rosyjskiej dla pokrycia trumny.

Typ: 3.8. Sztuk: 49.265. Cena: 25.075.885,00 rubli

Natomiast na wszystkie usługi pogrzebowe w 2017 r. rosyjskie Ministerstwo Obrony zamierza wydać 6,3 mld rubli, czyli po obecnym kursie – ponad 440 mln złotych! Najwyraźniej rosyjskie dowództwo planuje w najbliższym czasie jakieś masowe pogrzeby swoich żołnierzy i postanowiło zawczasu się na to przygotować.

Tyle, że jak na 845-tysięczną armię Rosji planowaną liczbę 49 tys. zgonów trudno raczej przypisać możliwym wypadkom na ćwiczeniach. Nie w takiej ilości. Jedyna nadzieja, że zamówienie to nie jest wynikiem jakichś masowych wojennych planów, a zwykłej w Rosji korupcji. Może po prostu jakiś generał chce dać zarobić jakiejś tekstylnej fabryce?

Przy okazji odnotujmy, że Ministerstwo Obrony Rosji zamówiło też 20 tys. odznaczeń „Za udział w operacji wojskowej w Syrii”. Ta liczba też powinna dać zachodnim analitykom do myślenia.

źródło: Reporters
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Coś się szykuje? Rosja zamówiła 49 tys. trumiennych flag”

 1. Podobnie było za pomarańczowej rewolucji na Ukrainie.
  Zakłady w Łodzi trochę zarobiły na produkcji rekwizytów.
  Nie pamiętam kto wtedy płacił, czy Bieriezowski, czy Soros.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Pewnie przewidują dużą porażkę w walce lub większej bitwie.
  ( 50 tys to takie średnie miasteczko )

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.