Czarna dziura niebawem wchłonie obłok materii w naszej galaktyce

czarna dziura pochłonie obłok materii w naszej galaktyceNajpotężniejsze teleskopy na świecie przygotowują się do obserwacji niezwykłego zjawiska pochłonięcia ogromnego obłoku materii przez czarną dziurę. Towarzyszyć temu będą spektakularne rozbłyski promieniowania rentgenowskiego. Wydarzenie to będzie można oglądać u nas na stronie.

Wiosną będziemy światkami niesamowitego spektaklu i zjawiska. Chodzi o wchłonięcie przez czarną dziurę ogromnego obłoku molekularnego o nazwie G2, odkrytego w 2011 roku.

Czarna dziura zapewni nam niesamowite widowisko

Fajerwerki czyli rozbłyski rentgenowskie pojawią się już niebawem jak obiekty zbliżą się do siebie na skutek zwiększenia się temperatury obłoku molekularnego. W tym samym czasie czarna dziura będzie wyzwalała ogromne ilości zjonizowanej materii prostopadle względem płaszczyzny dziury.

czarna dziura pochłonie obłok materii w naszej galaktyce

Największe teleskopy na Hawajach oraz teleskop kosmiczny Chandra niebawem będą kalibrować swoje zwierciadła w kierunku tego fascynującego wydarzenia.  Zjawiska takie zdarzają się co kilka stuleci dlatego będziemy przeprowadzać transmisję na żywo z tego niesamowitego wydarzenia.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Czarna dziura niebawem wchłonie obłok materii w naszej galaktyce”

 1. A w jakim tempie będzie to „wchłanianie”? Bo może zdjęcia z „przyspieszonej kamery” obejrzą dopiero nasi praprapra…wnukowie? Interesuje mnie skala czasowa.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Ciężko odpowiedzieć na to pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi w internecie ale rozbłyski powstałe na skutek wchłaniania można obserwować co kilka minut

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.