Czechy: Grad wybijał dziury w autach. W Polsce najbliższe 5 dni będzie takie same

U naszych południowych sąsiadów w poniedziałek zagrzmiało. Burzom towarzyszył grad, który niszczył samochody i uprawy. W kilku regionach wydano ostrzeżenia pogodowe.

Po weekendzie z bardzo wysokimi temperaturami pogoda w Czechach, a zwłaszcza na ich zachodzie, dramatycznie się zmieniła. Na zachodzie kraju pojawiły się m.in. gradobicia.

Gwałtowne burze wystąpiły w czeskim powiecie Przybram Kule lodu najwięcej szkód wyrządziły w miejscowości Milin. Po przejściu nawałnicy zrobiło się tam biało. Gradziny gęsto pokrywały chodniki i jezdnie. Zniszczone zostały miejscowe uprawy i kilka samochodów. Grad o średnicy około 2 cm był tak intensywny, że wybijał dziury w szybach samochodów i niszczył ich karoserię.

Poza Milinem grad nawiedził także m.in. Rozmitalsko, Pilzno i Strakonice.

W kraju wydano ostrzeżenia pogodowe dotyczące silnych burz. Obowiązują one w kilku regionach. W Pradze oraz w krajach (jednostkach administracyjnych Czech) środkowoczeskim, karlowarskim, pilzneńskim, południowoczeskim, libereckim i usteckim. Alerty obowiązują do środy rano.

Polska dziś

Zachmurzenie będzie zmienne, głównie małe i umiarkowane. Więcej chmur pojawi się na Nizinie Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej i Śląsku. Tam wystąpią przelotne opady i burze. Miejscami spadnie do 25 l/mkw. wody, może też pojawić się grad.

Termometry wskażą od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C w Wielkopolsce.

Ciśnienie spada, w południe wyniesie 995 hPa. Wiatr ze wschodu okaże się słaby i umiarkowany. W burzach możliwe są porywy do 60-80 km/h.

grad

źródło: tvn meteo
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Czechy: Grad wybijał dziury w autach. W Polsce najbliższe 5 dni będzie takie same”

  1. jesteście zbyt mało przygotowani na zbyt wiele…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.