Czego boi się Donald Tusk? Prezydent Europy oświadczył, że nie stawi się na przesłuchaniu! Czuje, że jest ponad polskim prawem?

W miniony piątek Donald Tusk poinformował przez swojego pełnomocnika – Romana Giertycha, że „z powodu obowiązków przewodniczącego Rady Europejskiej” nie będzie w stanie pojawić się w prokuraturze w celu złożenia zeznań w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości związanych z sekcjami zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

„Nieobecność w terminie, który prokuratura wyznaczyła mu z ponad dwumiesięcznym wyprzedzeniem, wytłumaczył swoimi obowiązkami służbowymi. Z powodu niestawienia się świadka Zespół Śledczy Nr 1 Prokuratury Krajowej wyznaczy nowy termin przesłuchania, który nie będzie kolidował z jego obowiązkami, a jednocześnie nie narazi na przewlekłość prowadzonego postępowania” – napisano w komunikacie prokuratury. Śledczy podkreślili, że pismo wzywające Przewodniczącego Rady Europejskiej na przesłuchanie mające się odbyć w dni 5 lipca skierowano do Tuska 26 kwietnia.

„Odbiór wezwania został pokwitowany 5 maja, co oznacza, że zostało ono skutecznie doręczone. Wbrew doniesieniom medialnym, które pojawiły się kilka dni później, prokuratura nie otrzymała wówczas od Donalda Tuska ani od jego pełnomocnika informacji, że były premier nie złoży zeznań w wyznaczonym terminie ze względu na inne swoje obowiązki” – podkreślono.

„Chcąc zapewnić sprawny tok postępowania” prokuratura zwróciła się 26 maja „do pełnomocnika Donalda Tuska, mecenasa Romana Giertycha, z pytaniem, czy termin przesłuchania rzeczywiście – jak podawały to, powołując się na anonimowych informatorów media – koliduje z obowiązkami służbowymi świadka. Pismo to pełnomocnik odebrał 31 maja”, poinformowano. Dodano, że do 30 czerwca Roman Giertych „nie informował prokuratury o przeszkodach, które uniemożliwiałyby byłemu Prezesowi Rady Ministrów złożenie zeznań w określonym w wezwaniu terminie”.

Prokuratura postanowiła wyjaśnić („w związku z licznymi nieporozumieniami”), że Donaldowi Tuskowi „nie przysługuje jakikolwiek immunitet”, ponieważ został on wezwany na przesłuchanie w charakterze świadka. „Zgodnie z art. 183 Kodeksu postępowania karnego prawo do odmowy odpowiedzi na pytania przysługuje świadkom w sytuacji, gdy te odpowiedzi mogłyby narazić ich lub osobę dla nich najbliższą na odpowiedzialność karną” – zaznaczyli śledczy.

Donald Tusk miał zeznawać w sprawie „podejrzenia niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku”. Prokuratorzy podkreślają, że „obejmuje ono m.in. ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, którzy nie uczestniczyli na terenie Federacji Rosyjskiej w sekcjach 95 ofiar katastrofy smoleńskiej ani nie wnioskowali o ich dopuszczenie do tych sekcji. Nie nakazali również przeprowadzenia sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ciał ofiar do Polski”.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że wyznaczy nowy termin przesłuchania Przewodniczącego Rady Europejskiej, który nie będzie kolidował z jego obecnymi obowiązkami.

Za: pch24.pl, źródło: rmf24.pl

16
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LucippurrJAROSLAW BALBINA KACZYNSKIRACJONALISTAPolakObrzezany Jerzy Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI
Gość
JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI

Za zamachem terrorystycznym pod smolenskiem odpowiadam ja! Tlusty gnomiasty zyd Jaroslaw Balbina Kaczynski
Pan,Wodz,Wladca,Krol i Imperator IV RZESZY ZYDOWSKIEJ!

Lucippurr
Gość
Lucippurr

Sporo tu klakierów poKURWIEŃSTWA. Pewnie szrek płaci im te 5zł na godzinę a te żałosne kurwy się z tego cieszą, umieszczając tutaj swoje wypociny 😀

RACJONALISTA
Gość
RACJONALISTA

Bedziesz mojim klakierkiem?
Zaprosze cie na moje rancho gdzie czeka rodeo,kucykiem sie pobawisz,pojezdzisz na nim troszke…
A gdy zglodniejesz to ci zydowski kebabik przygotuje i smietankidam do popicia
TWOJ KOCHANY IMPERATOR IV RZESZY ZYDOWSKIJ
JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI

Lucippurr
Gość
Lucippurr

kwi kwi świnko trolinko, kwi kwi 🙂

JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI
Gość
JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI

Prosiaczku,
Jestes gotowy na lustracje Goju?
Na kleczkach zapraszam,
Poddasz sie lustracji,jesli jestes czysty,to cie przytule do mojego rancho

Lucippurr
Gość
Lucippurr

Widzę, że irracjonalna świnka nie śpi 😀

Obrzezany Jerzy
Gość
Obrzezany Jerzy

Donek
Łgaj w zywe oczy tak jak pis!

drKolgrim
Gość
drKolgrim

Jebane tępe chuje, gdyby nie PIS Polski już by nie było bo wasz popierdolony Tusk sprzedałby wszystko co do joty, jakoś okazuje się że można zlikwidować mafie, przestać kraść i zobaczyć jak coraz większe sumy wpływaja a nie uciekają na prywatne konta…. Gdyby nie oni jebali byście teraz za 5zl na godzinę pod batem Niemca pierdolnieci idioci…

RACJONALISTA
Gość
RACJONALISTA

A kto w bialych rekawiczkach zamordowal swojego braciszka,wraz ze swita?Jaro obrzezany zyd balbina Kaczynski.A on i jego poplecznicy to kurwa nie mafia,oni polski nie sprzedali zydom jebanym,ja wole dla niemca tyrac a nie dla zyda ktory cie wyora i gowno da,niemiec cos da,ale to typowa propaganda i indoktrynacja,bo wam,wystarczy dwa slowa i juz jestescie pod wplywem propagandy i indoktrynacji

Polak
Gość
Polak

Jedź do kalifatu na zachód, zamieszkaj z ciapatymi i tyraj dla swojego niemca jak wolisz.

RACJONALISTA
Gość
RACJONALISTA

A ty otworz zydom kalifat niech cie rzna i tobie podobnym.Podlizuj sie zydasom,to ci w gescie dobroci kebabika swiezego w buzke spusci,bedziesz mial tresciwe pozywienie i z obrzrzanego pedzelka pospijaj bo ci pozwoli,za twoja milosc do nich

thom
Gość
thom

Powinien się stawić z butelką piwa, nogi na stół i odpowiadać zgodnie z prawdą. Nie pamiętam, nie pamiętam PiS – dzielce by dostali szału :)))

thom
Gość
thom

Ale ci mózg wyprali, biedaku.

Wpisu z Polski
Gość
Wpisu z Polski

Co za bełkot. Szkoda że Tusk nie miał jaj i nie zrobił porządku z pis-dusiami kiedy jeszcze mógł to uczynić. Strona do zamknięcia, autor do paki za sianie chorej bolszewickiej propagandy. POLSKA W RUINIE

RACJONALISTA
Gość
RACJONALISTA

Moze tak do kurwy nedzy zajmiecie sie TW BALBINA,TW DLUGOPISEM,TW MISIEREWICZEM,TW SZYDELKO,TW ZIOBBER,SRACIE W PAMPERSA?Co wam odpierdala w tych maczastych czerepach,ze Balbina sra bo zyd zydem sie brzydzi ale co ma prezdent UE do tego?
TW Balbina boi sie przyznac ze brata ze swita w bialych rekawiczkach zamordowal to na Tuska wine chce zwalic
A tak wogule to znowu smierdzi propaganda
PIERDOLONA PROPAGANDA I INDOKTRYNACJA
Gdybym rzadzil tym swiatem to takie kurewskie scierwa jak wy nie istnialyby

Polak
Gość
Polak

Lubię słuchać wasz kwik jak was to boli.