Cztery grupy uderzeniowe. 25 tys. ludzi, ponad 100 czołgów. Rebelianci gotowi do wojny

Rebelianci gotowi do wojnyDzień po „wyborach” rebelianci uaktywnili się na froncie. Potwierdzają się też wcześniejsze ostrzeżenia i sygnały o zwiększaniu militarnego potencjału separatystów. Zdaniem analitycznej grupy Informacyjny Sprzeciw, sformowano cztery uderzeniowe grupy złożone z rebeliantów, najemników z Rosji i rosyjskich wojskowych.

Rebelianci gotowi do wojny

Dzień po „wyborach” separatyści najbardziej aktywni byli w rejonie donieckiego lotniska oraz w okolicach Stanicy Ługańskiej, Słowianoserbska i Popasnej (wszystkie w obwodzie ługańskim). W poniedziałek rano postawili ultimatum żołnierzom ukraińskim na posterunku nr 31 (obwód ługański). Zażądali opuszczenia pozycji i oddali w stronę Ukraińców pięć strzałów z moździerzy. Obrońcy posterunku odpowiedzieli ogniem artylerii.

Rebelianci ostrzeliwali też pododdziały ukraińskie w rejonie miejscowości Krymskoje i Granitnoje. „W wyniku ostrzałów jeden ukraiński wojskowy został ranny, został skierowany na leczenie” – poinformował sztab operacji antyterrorystycznej (ATO).

Grupy uderzeniowe

Jak pisze na Facebooku ukraiński analityk wojskowy Dmytro Tymczuk, obecnie trwa „przeformowywanie pospolitego ruszenia”.

„Na ten moment rosyjsko-terrorystyczne wojska zakończyły formowanie czterech grup uderzeniowych”. Najbardziej na północ wysunięta jest grupa ługańska – to oddziały skoncentrowane w rejonie Pierwomajsk – Ługańsk – Stanica Ługańska. Na zachód od niej stoi zgrupowanie, które miałoby uderzać od Gorłówki i Doniecka. Potem front skręca na południe. I właśnie na południe od Doniecka stoją dwie uderzeniowe grupy: rejon Wołnowacha – Telmanowo oraz Nowoazowsk.

„W skład tych zgrupowań, według ocen grupy Informacyjny Sprzeciw, wchodzi ok. 14-15 tys. rosyjskich najemników i wojskowych Federacji Rosyjskiej, a także 10-12 tys. bojowników z lokalnych formacji bandyckich” – pisze Tymczuk. Analityk wymienia też kolejne dokładne liczby. W skład wymienionych czterech zgrupowań wchodzić ma: 110-115 czołgów, 250-280 wozów opancerzonych, 80-100 dział artyleryjskich i wyrzutni rakietowych. ok. 500 ciężarówek i ciągników.

Ujednolicić zbieraninę

Według Tymczuka, ale też innych analityków i blogerów śledzących uważnie rozwój wydarzeń w Donbasie, trwa proces reformy „wojska” rebelianckiego.

Przy dużym udziale specjalistów rosyjskich dowództwo „Donieckiej Republiki Ludowej” i „Ługańskiej Republiki Ludowej” prowadzą proces „jednoczenia” oddziałów w celi utworzenia „liniowych jednostek i pododdziałów”.

Jednak z powodu niskiego poziomu dyscypliny w szeregach rebeliantów i kłótni oraz personalnych ambicji dowódców poszczególnych oddziałów proces tego jednoczenia i formowania w miarę jednolitego wojska przebiega z wielkimi oporami.

Tak wyglądają okolice donieckiego lotniskalotnisko Ukraina Donieck

Autor: //gak / Źródło: tvn24.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

8 thoughts on “Cztery grupy uderzeniowe. 25 tys. ludzi, ponad 100 czołgów. Rebelianci gotowi do wojny”

 1. Nie zgadzam się z Tobą. – Jest to możliwe, tylko byśmy potrzebowali odpowiedniej sytuacji na arena międzynarodowej i w tej sytuacji byłaby nam nasza jakaś decyzja lub działanie, dzięki któremu uzyskalibyśmy od innych państw uznanie. – Np. coś takiego, co zrobił Sobieski pod Wiedniem (mam na myśli jego trafną pomysłowość).

  P.S. Muszę Cię zmartwić – Polska istnieje teoretycznie i praktycznie: istnieliśmy nawet wtedy, gdy odebrano nam terytorium, bo inne państwa Polakowi mogą zabrać wszystko, oprócz duszy polskiej – Polska żyje w nas i jedynie kto może nam Ją zabrać, to jesteśmy my sami. 😉 Dlatego Polska jest NIEZWYCIĘŻONA i WIECZNA mimo wszystko.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Nadzieja matką głupich, a kto polaków wyzwoli z pod reżimu cwaniaków okrągłostołowych i ich popleczników którzy jako marionetki USA doprowadzą jedynie do wojny jądrowej, która jest tak bardzo potrzebna dla USA, a która sama szykuje się na kryzys w swoim kraju???

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Na to przyjdzie jeszcze czas.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Moim zdaniem nie przyjdzie, policja i tego typu służby, która faktycznie jest wartownikiem pilnującym Polaków, to 300 000 etatów, mają broń i będą swego systemu pilnowali skutecznie. Przed wojną, mimo terroryzmu ukraińskiego, sowieckiego, niemieckiego i żydowskiego, wystarczało 30 000 policjantów, mimo słabszej wówczas techniki. Społeczenstwo wówczas było w znacznej mierze uzbrojone, dzisiaj od czasu niemieckiej okupacji, zgodnie z założeniami Hitlera, Polacy nie mogą posiadać broni palnej pod groźbą represji, nie widzę szans by nasz naród mógł się w tej sytuacji skutecznie upomnieć o prawo do samostanowienia, jesteśmy jak dojne krowy… Pozdrawiam

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. Nie do końca, bo w przeciwieństwie do Wschodu (mając na myśli Rosję) – Zachód prowadzi politykę pokojową (aż za bardzo) i jeśli chodzi o Zachód, to jak się bardzo uprzemy, to pozwolą nam wystąpić i być samodzielnymi (oni nie będą w stanie nas zmusić, bo w sumie nic takiego złego nie robimy… chyba, że gdzieś tam w kontraktach jest coś napisane…), tylko, aby to zrobić, to najpierw musimy urosnąć w siłę, bo inaczej na arenie międzynarodowej staniemy się zapomniani i będzie z nami nędza.
     Również pozdrawiam.

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
     1. Jest też szansa, że nie będzie konieczności odłączania się od Zachodu, o ile wezmą nas w końcu bardziej na poważnie niż do tej pory, ale to czas pokaże, a Bóg pokieruje. 😉

      Jeszcze nikt nie zagłosował.
      Proszę Czekać...
     2. Haha, na poważnie branie nas ???? Przecież to niemożliwe, chyba że będziemy posiadać kilka głowic jądrowych a rządzić będą nie okrągłostołowcy i ich poplecznicy, wówczas byłoby to możliwe, a tak to można pomarzyć, mieć NADZIEJĘ ;]

      P.S. Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie ;]

      Jeszcze nikt nie zagłosował.
      Proszę Czekać...
 3. Jak informacja podana przez puczystów, to od razu wiadomo że to kłamstwo, bo totąd nic im się nie sprawdziło,… nie rozumiem jak można zamieszczać wiadomości z tego zatrutego źródła. Pozdrawiam

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.