W czwartek na granicy Polski i Rosji doszło do zagłuszenia radarów wojskowych

W czwartek nad Bałtykjiem pojawiły się dziwne zakłócenia sygnału radarowego.

– Trzeba przyznać, że to co zobaczyliśmy na wczorajszym odbiciu radarów wzbudziło nasze spore zdumienie, powiedział Krzysztof Sławiński z MeteoModel.pl

– Zakłócenia radarów meteorologicznych są zjawiskiem częstym i znanym. Jednak takiego zaburzenia żaden z nas nie pamięta. Zdziwienie budzi przede wszystkim jego forma – zwielokrotnionych ósemek.

Całość zjawiska rozpoczyna się o godz. 14.30 (na wysokości granicy rosyjsko-litewskiej), a ostatnie zakłócenie radaru pokazuje się o godz. 23.00 w okolicy Krynicy Morskiej.

Po dłuższej analizie i lekturze doszliśmy do wniosku, że prezentowane skany radaru, mogą wskazywać na użycie lub eksplozję w pobliżu granicy polsko-rosyjskiej, wojskowego zagłuszacza radaru – efekt testu chaffa.

Jest to nic innego, jak system przeciwdziałania namiarom radarowym polegający na tym, że samolot lub inny obiekt o znaczeniu militarnym wyrzuca w powietrze chmurę celów pozornych w postaci niewielkich pasków aluminium, powlekanego metalem włókna szklanego lub plastiku, co na ekranie radaru wygląda jak grupa kolejnych celów, bądź też zakłóca obraz ekranów wielokrotnymi odbiciami.

Źródło: meteomodel.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “W czwartek na granicy Polski i Rosji doszło do zagłuszenia radarów wojskowych”

 1. A ja nie widzę tam granicy polsko-rosyjskiej, to strefa morska rosyjska, obszar tak zwany „pas morza terytorialnego”.

  I jeśli Rosjanie przeprowadzają jakieś manewry to robią to legalnie u siebie. Błędne określenie zakłócania radaru !, raczej kamuflaż samolotu który próbuje uciec od pocisku manewrującego w chwili gdy pocisk został już odpalony z wrogiego samolotu lub naziemnego stanowiska bojowego.

  Na to wychodzi że albo Rosjanie przeprowadzali ćwiczenia z udziałem samolotów albo otworzyli ogień do obiektu który naruszył ich strefę nadmorską, z tego co wiadomo od dawna amerykanie wielokrotnie wlatywali w strefę granic federacji rosyjskiej i zdarzało się że samoloty zostały zestrzelone.

  Kształt ósemek zwielokrotnionych na monitorach radaru sugerują że samolot uciekał od pocisku

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.