Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…Czy huragan Maria sięgnie Polski? Po zdemolowaniu Portortyko skręcił na wschód. W weekend ma dotrzeć do Wielkiej Brytanii [MAPKA]

Po spustoszeniu Portoryko huragan Maria skręcił na wschód. Już w ten weekend może uderzyć w wybrzeże Wielkiej Brytanii. Czy jego podmuchy dotrą także do Polski?

Występując podczas wspólnej konferencji prasowej w Białym Domu z premierem Hiszpanii Rajoyem Trump przyznał, że „wyspa Portoryko jest dosłownie zniszczona przez huragan Maria”. Tymczasem groźny cyklon skręcił na wschód i znajduje się obecnie na północy Atlantyku. Już w najbliższy weekend może uderzyć w wybrzeże Wielkiej Brytanii.

Pozostałości po huraganie Maria, najprawdopodobniej dotrą do nas pod koniec weekendu i na początku przyszłego tygodnia. Wiatr może zmienić kierunek, dlatego ocenić realny wpływ huraganu na naszą pogodę. Będziemy na bieżąco informować o potencjalnych konsekwencjach pojawienia się „Ex-Marii” – powiedział przedstawiciel Met Office, narodowego serwisu meteorologicznego.

Huragan Maria uległ znacznej degradacji, ale wciąż zawiera powietrze pochodzenia tropikalnego, które bardzo negatywnie wpływa na pogodę na jego atlantyckiej trasie.

Jak twierdzą eksperci efekt uderzenia żywiołu w Wielkiej Brytanii nie będzie tak drastyczny jak na Karaibach. Apelują jednak do mieszkańców wysp o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na bardzo silny wiatr i intensywny deszcz.

Czy pozostałości huraganu Maria mogą dotrzeć dalej na wschód i sięgnąć także Polski? Ekspertomn trudno to na razie ocenić, ponieważ cyklon może w każdej chwili zmienić kierunek. Uspakajają jednocześnie, że żywioł nie jest tak niebezpieczny jak na Karaibach.

Pozostaje mieć nadzieję, że huragan na tyle się zdegraduje, że nie będzie w stanie sięgnąć Polski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość
Krzysztof

Tutaj jest coś o tym: