Czy huragan Maria sięgnie Polski? Po zdemolowaniu Portortyko skręcił na wschód. W weekend ma dotrzeć do Wielkiej Brytanii [MAPKA]

Huragan Maria Polska

Po spustoszeniu Portoryko huragan Maria skręcił na wschód. Już w ten weekend może uderzyć w wybrzeże Wielkiej Brytanii. Czy jego podmuchy dotrą także do Polski?

Występując podczas wspólnej konferencji prasowej w Białym Domu z premierem Hiszpanii Rajoyem Trump przyznał, że „wyspa Portoryko jest dosłownie zniszczona przez huragan Maria”. Tymczasem groźny cyklon skręcił na wschód i znajduje się obecnie na północy Atlantyku. Już w najbliższy weekend może uderzyć w wybrzeże Wielkiej Brytanii.

huragan-maria-1

Pozostałości po huraganie Maria, najprawdopodobniej dotrą do nas pod koniec weekendu i na początku przyszłego tygodnia. Wiatr może zmienić kierunek, dlatego ocenić realny wpływ huraganu na naszą pogodę. Będziemy na bieżąco informować o potencjalnych konsekwencjach pojawienia się „Ex-Marii” – powiedział przedstawiciel Met Office, narodowego serwisu meteorologicznego.

huragan-maria-1

Huragan Maria uległ znacznej degradacji, ale wciąż zawiera powietrze pochodzenia tropikalnego, które bardzo negatywnie wpływa na pogodę na jego atlantyckiej trasie.

Jak twierdzą eksperci efekt uderzenia żywiołu w Wielkiej Brytanii nie będzie tak drastyczny jak na Karaibach. Apelują jednak do mieszkańców wysp o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na bardzo silny wiatr i intensywny deszcz.

Czy pozostałości huraganu Maria mogą dotrzeć dalej na wschód i sięgnąć także Polski? Ekspertomn trudno to na razie ocenić, ponieważ cyklon może w każdej chwili zmienić kierunek. Uspakajają jednocześnie, że żywioł nie jest tak niebezpieczny jak na Karaibach.

Pozostaje mieć nadzieję, że huragan na tyle się zdegraduje, że nie będzie w stanie sięgnąć Polski.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Krzysztof Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Tutaj jest coś o tym: