Czy Wielka Wojna zbliża się nieuchronnie?

Analizując cykle wojen i konfliktów, spotykamy się z hipotezą, że rok 2014 będzie rokiem „Wielkiej Wojny, która wybuchnie przy udziale Stanów Zjednoczonych Ameryki”. Groźba wojny przeciwko USA zrodziłaby niepokój inwestorów, co nikomu nie jest na rękę. Warto zastanowić się jednak nad kilkoma kwestiami, gdyby kolejna wojna na globalną skalę miała wybuchnąć już niebawem…

Trop z oczywistych względów prowadzi nas do Korei Północnej. Phenian stanowi dziś „geopolityczne centrum uwagi” po dokonaniu serii militarnych gróźb przeciwko USA, jak i Korei Południowej. Korea Północna jest krajem silnie sankcjonowanym przez ONZ, jednak w żaden sposób nie wpływa to na ograniczanie ze strony Kim Dzong Una postulatów o „wyprzedzającym ataku nuklearnym mogącym zniszczyć twierdze agresorów”.

Zdaniem zainteresowanych, aby odpowiedzieć sobie na pytanie o możliwy konflikt globalny, musimy najpierw uświadomić sobie rolę tzw. cyklu 24-letniego. To właśnie ten konkretny cykl został zidentyfikowany jako „długoterminowa prognoza dla konfliktów i wojen” wśród krajów uprzemysłowionych.

Najnowszy 24-letni cykl miał rozpocząć się w październiku 1990 roku. Pierwszą fazą cyklu była wyraźna hossa w światowej gospodarce, która przedłużyła się do początków 2000 roku. Obecnie trwamy w końcówce 24-letniego cyklu i jego „najgorszej fazie”, co potwierdzać ma szeroko komentowany kryzys gospodarczy, a także wzrastająca w ostatnim czasie liczba napięć, konfliktów oraz zamachów terrorystycznych.

„24-letni cykl zamknie się na początku 2014 roku. Jeśli historia się powtórzy, to możemy spodziewać się poważnej wojny z udziałem USA, być może nawet w skali globalnej”, podkreśla Clif Droke, autor jednej z licznych publikacji w tym zakresie (2014: America’s date with destiny). Zdaniem autora, zagrożenie ma nadejść ze strony Korei Północnej, która rozpęta Wielką Wojnę.

Czy jednak Kim Dzong Un jest aż takim szaleńcem? W ostatnich dniach Washington Post napisał, że Phenian „gra w stare i znane karty”. Wytwarzając atmosferę kryzysu, po cichu liczy na to, że USA udzielą mu większej pomocy gospodarczej. Eksperci wojskowi zwracają dodatkowo uwagę na fakt, że atomowy atak ze strony Kima byłby „rzeczywistym samobójstwem”.

Obok Korei Północnej postuluje się, że globalne zagrożenie może nadejść ze strony Bliskiego Wschodu (Iranu) lub zorganizowanej grupy terrorystycznej (np. Al-Kaidy). Ostatnie wydarzenia w USA pokazują, że wystarczy niewiele, aby uruchomić stosowny „punkt zapalny”. Do dziś budzą liczne kontrowersje najnowsze kwestie zamachu w Bostonie czy wysłania skażonych śmiercionośną rycyną listów do Baracka Obamy.

Mapa wybuchu konfliktu na obecny czas:

Sygnalizowana w artykule data 2014 nie jest jednak jedyną. W opinii Nostradamusa, czy Baby Wangi do wiekopomnego wydarzenia, które będzie miało wielki wpływ na dalsze losy całej ludzkości ma dojść w latach 2016-2017. Jest wielce prawdopodobne, że zdarzeniem tym będzie wybuch kolejnej wojny światowej…

Czy Waszym zdaniem „teoria cyklów” dla wybuchu wojen może się sprawdzić? Czy znacie inne interesujące prognozy w tym zakresie?

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
eswdmKrzysiekigusia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
es
Gość
es

ta mapa gomberga

wdm
Gość
wdm

Do Korei Płn? Moim zdaniem jeśli już ktoś zacznie wojenkę to będzie to USA, bo ma największy potencjał militarny i jeszcze większe długi, przecież tam dopiero co zamknięto wszystkie instytucje państwowe i sytuacje uratowało tylko… większe zadłużenie, co jest sytuacją tymczasową, bo długi trzeba płacić, a komu USA winne jest najwięcej kasy? Właśnie Chinom. Proponuję zdjąć otoczkę wywołaną przez Hollywood i zobaczyć USA jakim jest naprawdę, ten kraj, który powstał na kradzionej ziemi, eksterminował setki narodów przez cały czas swego istnienia wywoływał konflikty, ingerował w sprawy wewnętrzne wszystkich krajów świata, jako jedyny kraj militarnie użył bomby atomowej. USA wszczyna „małe”… Czytaj więcej »

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Wszelkie przepowiednie, proroctwa mówią o wojnie religijnej, najprawdopodobniej ataku Arabów na Europę. Opisują także że zginie dużo ludzi ale Europa wygra. Według mnie głupie jest mówienie że wojna wybuchnie jutro czy za tydzień bo nikt praktycznie nie wie kiedy to nastąpi, możemy tylko się domyślać w jakiej przestrzeni czasowej obserwując wydarzenia na świecie. Warto także zaznaczyć że według danych różnych instytucji Niemcy i Francja będą do 2050 roku w większości muzułmańskie. Z tych danych możemy wywnioskować że jeżeli ma być wojna religijna i mamy jakieś szanse się obronić to do tego czasu owa wojna nastąpi. Polecam przepowiednie z Tęgoborza dość… Czytaj więcej »

igusia
Gość
igusia

Wielka wojna? Miał byc koniec swiata, 2 koniec swiata, 3, teraz w 2014 ma byc…. czy te przepowiednie sie wo gole sprawdzaja bo wydaje mi sie ze nie! 😉