W dalszym ciągu pożar w Kanadzie jest nie do opanowania. NIESAMOWITE NAGRANIA WIDEO

Prawie 90 tysięcy mieszkańców okolic Fort McMurray zostało ewakuowanych. Służby ratunkowe od kilku dni próbują ugasić pożar, który rozpościera się na obszarze 8,5 tysiąca hektarów. Podczas ewakuacji doszło do wypadku, w którym zginęły dwie osoby.

Władze kanadyjskiej prowincji Alberta ogłosiły w środę stan wyjątkowy. Zdaniem przedstawiciela Agencji Zarządzania Kryzysowego Scotta Longa, istnieje prawdopodobieństwo, że pożar pochłonie znaczną część miasta Fort McMurray.

Ponad 80 proc. domów w mieście zostało zniszczonych lub uszkodzonych. Według informacji przekazanych w środę wieczorem przez służby ratunkowe w centrum Fort McMurray spłonęła nowa szkoła, kilkadziesiąt budynków zajęło się ogniem, a ponad tysiąc obiektów całkowicie spłonęło.

pożar

Ewakuacja wciąż trwa

Powstało 9 centrów ewakuacyjnych. Tysiące mieszkańców czuje się tam w miarę bezpiecznie, choć pomoc zajmuje dużo czasu, ponieważ liczba jej potrzebujących wciąż rośnie. Niestety są już pierwsze ofiary śmiertelne. Podczas ewakuacji doszło do wypadku samochodowego, w wyniku którego zginęły dwie osoby.

Hektary w ogniu

Pożar, który wykryto 1 maja na południowy zachód od Fort McMurray, opanował obszar 8500 hektarów. Jak informują władze, ogień nie zbliżył się do rejonów, gdzie wydobywana jest ropa naftowa. Alberta jest głównym kanadyjskim producentem ropy pozyskiwanej z roponośnych iłów.

Z żywiołem w sumie walczy ponad 1110 strażaków, w użyciu jest 145 helikopterów. Ogień przesuwa się dalej na południe stanu.

– To największa ewakuacja w historii tej prowincji – powiedziała na konferencji prasowej premier Alberty, Rachel Notley, dodając, że przyczyny pożaru nie są znane.

pozar

pozar

Drugi pożar

Jest to już drugi pożar w tym rejonie w ciągu niespełna roku. W maju 2015 roku żywioł zmusił do ewakuacji kilkuset pracowników przemysłu naftowego, co spowodowało krajowy spadek wydobycia tego surowca o 9 proc.

źródło: tvn meteo
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “W dalszym ciągu pożar w Kanadzie jest nie do opanowania. NIESAMOWITE NAGRANIA WIDEO”

 1. A Ty @Wojox masz oczy w chmurach, – tj. bujasz w wyobraźni.
  Dla mnie nie istnieje pojęcie „chemtrails” pojmowanie tak jak większość to pojmuje. Raczej proszę zobaczyć statystyki wzrostu spalania paliw kopalnych na ziemi (wzrost pojazdów lądowych czy lotniczych napędzanych silnikami na paliwa z ropy), a zobaczysz, że spalanie wciąż powiększającej się masy paliw kopalnych, nie pozostaje bez wpływu na atmosferę.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. To o czym pisałem, metal magnez w chemtrailsach. Pali sie lepiej od benzynki.
  Ale wielu z Was czytelnicy macie oczy zwrócone w swoje buty…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.