Deszcz meteorów na całym świecie za sprawą komety ISON

Z każdym kolejnym dniem na całej planecie dochodzi do wzrostu obawy o bezpieczeństwo  i obserwacji spadających fragmentów komety ISON.  Nie wiadomo jakiej wielkości fragmenty mogą spaść nam na głowy. Niekiedy widać ogromną kulę ognia i towarzyszący jej huk rozchodzący się dookoła. Kometa ISON miała być wielkim widowiskowym wydarzeniem, mieliśmy podziwiać jej piękno w nocy jak i za dnia  ale nie przetrwała przelotu koło słońca końcem listopada i pozbawiła nas wydarzenia na miarę tego stulecia . Wygląda na to, iż mimo stopieniu i rozpadu komety będziemy mieli wielkie widowisko a raczej można już powiedzieć, że mamy ponieważ z każdym kolejnym dniem dochodzi do obserwacji wpadających w atmosferę fragmentów a zjawisko to się nasila.

Ziemia przechodzi przez pas pozostałości po komecie ISON

Naukowcy są zdania, że ogromna kula ognia, którą widziało dziesiątki tysięcy osób w USA to jeden z tysięcy jaknie dziesiątek tysięcy fragmentów komety, który spadł na ziemię a jego rozmiar szacuje się na około 4 metry.

kula ognie w USA zgłoszenia setek ludzi o obserwacji

 

Obiekt widziany w Montanie za dnia

Także dziś nocą w Rosji zaobserwowano duży meteor rozświetlający niebo a po niespełna kilkunastu sekundach słychać było huk rozchodzący się dookoła.

W ostatnich dniach dochodzi do coraz większej obserwacji na całym świecie obiektów wchodzących w atmosferę Ziemi a najbliższe tygodnie zapowiadają się niezwykle ciekawie dlatego warto w nocy patrzeć w niebo.

Kometa ISON miała być kometą stulecia i będzie !!! Przyniesie deszcz meteorytów informują naukowcy

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Deszcz meteorów na całym świecie za sprawą komety ISON”

  1. Ciekawe,czy spadną wszystkie gwiazdy na powierzchnię Ziemi tak jak w Apokalipsie?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Powtórka z Czelabińska będzie w ciągu 2 tygodni

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.