Dlaczego III wojna światowa może wybuchnąć w 2018 roku

W 2017 r. Odnotowano wiele poważnych ataków terrorystycznych, które w połączeniu z rosnącymi napięciami na całym świecie i groźbami nuklearnym zwiększyły obawy przed poważnym konfliktem zbrojnym. Eksperci wojskowi o zagrożeniu trzecią wojną światową w 2018 roku – oto co powiedzieli.

Dlaczego 2018 rok jest tak niebezpiecznym rokiem?

W ciągu ostatniego roku wydarzenia przybierały nieoczekiwane zwroty akcji. Podsumujmy. Wielka Brytania wybrała odłączenie się od Unii Europejskiej i nadal prowadzi negocjacje w sprawie Brexitu. W Syrii trwa konflikt z chemicznymi atakami na cele cywilne. Prezydent Donald Trump i jego sojusznicy rozpoczęli atak rakietowy Tomahawkami w bazę lotniczą reżimu. Następnie Korea Północna pcha naprzód świat ku wojnie swoimi testami rakiet balistycznych i próbami nuklearnymi, aby stać się potęgą jądrową. A cały jej dialog z Trumpem jest graniem na czas.

W odpowiedzi Japonia przeprowadziła ćwiczenia ataku powietrznego i rozdała ulotki na temat tego, co należy zrobić, jeśli spadnie na ich terytorium broń Kim Dzong Una. Kim Dzong Un mówi Japonii, że zatopi całą Japonię i pozostaną po niej tylko chmury radioaktywne. ISIS jest nadal niebezpieczne, a jego zwolennicy są zachęcani do przeprowadzania ataków terrorystycznych z wykorzystaniem samotnych wilków. Okrucieństwa dżihadystów w Manchesterze i Londynie były dwoma przykładami tej rzezi uderzającej w samą Wielką Brytanię.

Syria punktem zapalnym III wojny światowej

iii wojna swiatowa Syria

Dlaczego Syria jest postrzegana jako punkt zapalny trzeciej wojny światowej? W ubiegłym roku Putin udał się na ratunek reżimowi Baszara Assada, stawiając Rosję na kursie kolizyjnym z Zachodem. Napięcia osiągnęły później punkt wrzenia, gdy co najmniej 70 osób zostało zagazowanych na śmierć w syryjskim mieście Khan Sheikhoun, co skłoniło Trumpa do przeprowadzenia ataków rakietowych po obwinieniu reżimu o atak.

Rosja i Iran powiedziały, że odpowiedzą na dalsze amerykańskie działania wojskowe po amerykańskich atakach lotniczych. We wspólnym oświadczeniu centrum dowodzenia tych krajów i sojuszniczych grup oświadczyło: „odpowiemy na każdą agresję. Ameryka w agresji na Syrię przekroczyła czerwoną linię.  Odtąd będziemy reagować siłą na każdego agresora lub każde naruszenie czerwonej linii, niezależnie od tego, kto to jest, a Ameryka wie, że potrafimy dobrze reagować”.

USA ostro skrytykowały Iran za „niepokojące prowokacje” i stwierdziło, że stanowi on większe zagrożenie wojną nuklearną niż Korea Północna. Dr Alan Mendoza, dyrektor wykonawczy w think-tankie Henry Jackson Society, powiedział odnośnie Rosji: „Widzieliśmy, jak Rosja zwiększa swoją strefę wpływów i była dość agresywna na swoich granicach i pozornie uniknęła większego konfliktu. I to upoważnia Rosję do dalszego działania, bo uszło im to płazem. „Rosjanie mają wszystko na swój sposób. Magazyn Time powiedział, że człowiekiem roku 2016 był Trump, ale w rzeczywistości był to Putin. „Wszystko poszło po jego myśli. Wszystko.”

Czy ISIS rozpocznie wojnę światową?

Gdy ISIS opuszczają swoje twierdze w Syrii i Iraku, mają teraz potencjał, by tylko lokalnie prowadzić kampanię terroru w postaci ataków samotnych wilków. Według brytyjskich władz około 850 osób z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej podróżowało, aby wesprzeć lub walczyć w jej szeregach w Syrii i Iraku. Około połowa z nich powróciła do Wielkiej Brytanii.

Veryan Khan, dyrektor konsorcjum badań i analiz terrorystycznych , powiedział: „To nic nowego, że za każdym razem, gdy ISIS ma straty, atakują za granicą. „To sposób na pokazanie swoim zwolennikom, że nadal są silni i mogą atakować według własnego uznania. „Na dużą skalę lub na małą skalę”. Jak informowaliśmy, fanatycy ISIS wzywają do samotnych ataków w kinach, centrach handlowych i szpitalach.

Czy Korea Północna naprawdę stanowi zagrożenie dla pokoju na świecie?

Donald trump wojna Korea Północna

Dezerter z Korei Północnej z otoczenia Kim Dzong Una i były dyplomata w Wielkiej Brytanii, Thae Yong-ho, powiedział: „Dopóki Kim Dzong Unn jest u władzy, Korea Północna nigdy nie zrezygnuje z broni jądrowej. „Północ nie odda rakiet, nawet jeśli kraj otrzyma w zamian 1 bilion dolarów lub 10 bilionów dolarów”.

Kim Dzong Un nazwał amerykańskich przywódców grupą „szczurów przemykających się w ciemnościach”, między innymi po tym, jak CIA planowało zlikwidować go. Kraj ten zagroził także USA „pełnowymiarową” wojną nuklearną i powiedział, że ma prawo „bezlitośnie ukarać” wszystkich amerykańskich obywateli, których zatrzymał na swoim terytorium.

Siły powietrzne USA rozmieściły kilka naddźwiękowych bombowców w Korei Południowej, podczas gdy Donald Trump rozważał atak wojskowy na Kim Dzong Una. Korea Północna wystrzeliła najpotężniejszą swoją rakietę Hwasong-12 29 sierpnia w pokazie siły przeciwko Donaldowi Trumpowi i jego partnerstwu z Koreą Południową.

Puki co Korea Północna chce współpracować z USA ale nigdy nie wiadomo o co chodzi Kim Dzong Unowi. Być może prezydent Korei Północnej gra na czas by dać Donaldowi Trumpowi złudne nadzieje do porozumienia nuklearnego a ten w międzyczasie skupi się na konflikcie na Bliskim Wschodzie a Korea Północna wykorzysta to i będzie dalej kontynuować badania i się zbroić.

Czy Donald Trump ryzykuje rozpoczęcie III wojny światowej?

Wściekli palestyńscy demonstranci mogli zobaczyć dziś rano palenie kukły Donalda Trumpa w mieście Nablus na Zachodnim Brzegu

Eksperci od kontroli zbrojeń twierdzą, że reszta świata powinna naprawdę martwić się o potencjalny spadek liczby tweetów prezydenta. John Andrews, ekspert ds. Międzynarodowych i weteran korespondent zagraniczny, powiedział Sun Online:

„On (Trump) będzie prawdziwym wyzwaniem dla świata.”

5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Putin zniszczył RosjęSDA2Kukijacek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SDA2
Gość
SDA2

Dlaczego 7 miliardów ludzi ma się obawiać jakiejkolwiek wojny światowej.

jacek
Gość
jacek

Zapytaj sie politykow , zydowskiej masonerii o to ..nie zwyklych ludzi ..mamy za soba dwie wojny swiatowe …i to samo pytanie przed ich rozpoczeciem ..bylo zadawane …ignorancie

Kuki
Gość
Kuki

Ignorancie? Panie ty masz wyprany mózg jak cała ta pisowka piramida sieją wam jakieś pierdoły do bani a wy się jeszcze śmiejecie

SDA2
Gość
SDA2

Wtedy ludzie byli bojaźliwi. Dziś wiemy co to jest fałszywa flaga i jak traktować przekazy medialne. Ja nie boję się wojny bo jak nawet wybuchnie to będą setki krajów wolnych od wojen. Jaki problem wsiąść w samolot i wyjechać …

Putin zniszczył Rosję
Gość
Putin zniszczył Rosję

Racja to świetne, i słuszne.
Ale propaganda i empatyczność ludzi robi swoje, dziel i żądz.
Mapka kłamie konflikt jest między USA i CHRL usa otacza chiny, i kropki nie są w litwie, ukrainie tylko indiach pakistanie rosji bo te kraje są już z USA. I to będzie prawdziwa 1 światowa nie europejska, czy chiny podołają takiej akcji, myślę że słusznie unikają konfrontacji.
Wsiąść w samolot, też tak kiedyś myślałem jak byłem gołodupcem, teraz związałem się z Polską i wciąż w nią inwestuje, ale jak będzie w grze życie to kto wie.