Donieck, Ukraina – zasypany gradem pocisków

Dwie osoby zginęły, a 13 zostało rannych w nocnym ostrzale Doniecka, donosi Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej. Jednocześnie urząd burmistrza Doniecka poinformował o jednym zabitym i 11 rannych.

Ministerstwo Obrony DRL poinformowało wcześniej, że miasto zostało ostrzelane nocą z systemu artylerii rakietowej „Uragan” i „Grad”.

— Naniesiono kolosalne szkody miastu, infrastrukturze. Ucierpiało pięć szkół, dwa przedszkola. Zwołano nadzwyczajne posiedzenie — napisał p.o. szefa administracji Doniecka Aleksiej Kulemzin na swojej stronie na Facebooku.

Łącznie w ciągu doby siły bezpieczeństwa wystrzeliły w stronę republiki około 3,5 tysięcy min i pocisków. Ostrzelano 28 osiedli.

Moskwa nazwała ostrzał Doniecka przez ukraińskiej służby bezpieczeństwa „barbarzyńskim nalotem”. Rosyjski MSZ oświadczył, że takie działania naruszają międzynarodowe zobowiązania Kijowa.

Wcześniej powstańcy i ukraińscy zwierzchnicy resortu siłowego informowali o zaostrzeniu się sytuacji w Donbasie. Strony konfliktu oskarżają się nawzajem o intensywne ostrzały i próby natarcia na linii styku w rejonie Doniecka.

W środę Ministerstwo Obrony Ukrainy oświadczyło, że „metr po metrze, krok po kroku, mając możliwość, nasi chłopcy bohatersko idą do przodu”. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow nazwał to oświadczenie potwierdzeniem ofensywnych działań Sił Zbrojnych Ukrainy, co stanowi naruszenie porozumień z Mińska.

źródło: sputniknews
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.